ALT تگ تصاویر و نقش آن در سئو سایت

alt تگ تصاویر، یک ویژگی HTML است که بر روی تصویر اعمال می‌شود تا گزینه متن را برای موتورهای جستجو فراهم کند. استفاده از alt تگ تصاویر مانند عکس‌های یک محصول می‌تواند بر رتبه‌بندی وب‌سایت شما در موتور جستجو تأثیر مثبت بگذارد.

اما چه چیزی در مورد alt تگ بسیار مهم است؟ و چگونه می‌توانید از آن برای بهبود سئو و تجربه کاربر استفاده کنید؟

بارگذاری تصاویر بدون در نظر گرفتن اهمیت Alt  تگ می‌تواند تأثیر منفی در سئوی وب سایت شما داشته باشد. چون موتورهای جستجو مانند Google و Bing قادر به درک فایل‌های تصویری نیستند مگر اینکه alt تگ تصاویر تنظیم شده باشد.

از این رو Alt تگ برای موتورهای جستجو بسیار حیاتی است. تا بتواند آن‌ها را در یک صفحه جستجو کرده و بهترین نتیجه ممکن را هنگام جستجوی آنلاین در اختیار کاربران قرار دهد.

به بیان ساده،alt  تگ می‌تواند تصاویر وب سایت شما را به نتایج جستجوی پیوندی تبدیل کند. همینطور زمینه را برای بازدیدکنندگان بیشتر فراهم کند تا به وب سایت شما راه پیدا کنند.

alt  تگ تصاویر تجربه کاربری بهتر بازدیدکنندگان کم بینا در وب سایت شما را فراهم می‌کند. همچنین می‌تواند در افزایش سئو وب سایت شما کمک کند.

شما اغلب می‌شنوید که سئو در مورد بهینه سازی alt تگ صحبت می‌کند.

متن Alt تگ تصاویر می‌تواند با افزودن سیگنال‌های مربوط به ارتباط بیشتر با یک صفحه وب، به بهبود عملکرد سئو سایت شما کمک کند. همچنین به گوگل کمک می‌کند تا محتوای تصویر را بهتر بشناسد و به رتبه‌بندی سایت کمک می‌کند.

alt  تگ تصاویر چه هدفی را دنبال می‌کند؟

موتورهای جستجو و سایر ربات‌ها نمی‌توانند تصاویر را تفسیر کنند. اما تصاویر می‌توانند نقشی اساسی در نحوه تفسیر افراد از یک صفحه وب خاص داشته باشند. Alt تگ تصاویر با ارائه متنی که توسط موتورهای جستجو خوانده می‌شود، این مسئله را حل می‌کند. وقتی Googlebot از یک صفحه بازدید می‌کند‌، تصاویر دارای alt تگ با قالب بندی صحیح به چگونگی صفحه‌بندی این صفحه و رتبه‌بندی آن کمک می‌کنند.

نحوه خوب نوشتن Alt تگ تصاویر

هنگام نوشتن Alt تگ‌ها، باید از نوشتن آن‌ها فقط برای اهداف سئو خودداری کنید. زیرا این می‌تواند هدف واقعی نوشتن Alt تگ‌ها را تغییر دهد. به یاد داشته باشید که Alt تگ‌ها اولین بار برای کمک به نابینایان یا کم بینایان در درک آنچه در تصویر رخ می‌دهد معرفی شده‌است. این بدان معنی است که اولین اولویت شما باید توصیف آنچه در تصویر اتفاق می‌افتد باشد. فقط با استفاده از یک یا دو کلمه کلیدی، Alt تگ‌‌ها را کوتاه و توصیفی نگه دارید.

اهمیت محتوای  Alt تگ تصاویر برای سئو

گوگل در تعیین ارزش و ارتباط محتوای کاربران کاملاً خوب عمل کرده است. اما واقعیت این است که گوگل هنوز یک ماشین است و برای درک عناصر بصری به کمک انسان نیاز دارد.

گوگل ازAlt تگ تصاویر ازهمان روشی استفاده می‌کند که افراد کم بینا از آن‌ها به‌عنوان راهی برای درک تصاویر استفاده می‌کنند. زیرا الگوریتم نه می‌تواند تصاویر را ببیند و نه از نظر شناختی آن‌ها را درک کند.

Alt تگ‌ها برای ایجاد ارتباط متنی در مورد صفحه‌ای که تصویر در آن قرار دارد، مهم است. وقتی از Alt تگ‌های بهینه شده با یک کلمه کلیدی هدفمند استفاده می‌کنید، به صفحه شما انسجام بیشتری می‌بخشد. محتوای Alt تگ‌ها یک سیگنال مفید برای موتورهای جستجو است تا بفهمند صفحه شما چیست.

کلمات کلیدی و جستجوگر تصویر

برای سئوکاران، ویژگی‌های Alt تگ‌ها به عنوان فرصتی برای هدایت ترافیک ارگانیک به یک صفحه وب هدفمند شده از طریق استراتژی کلمات کلیدی است.

بیشتر بخوانید: افزایش ترافیک سایت با ۱۰ راهکار تست شده

پر کردن محتوا با کلمات کلیدی اوایل جستجوگرها از روش‌های رایج بود. در اصل، متن تصویر فقط مکانی برای ایجاد هرچه بیشتر کلمات کلیدی برای بهبود رتبه بندی بود. اما گوگل کاملاً از این عمل آگاه بود و برای تغییر آن دو تغییر الگوریتم منتشر کرد.

پر کردن کلمات کلیدی شامل مواردی بیش از اضافه کردن چندین کلمه کلیدی از طریق ویژگی های Alt تگ تصاویر است. این فرایند کلمات کلیدی مختلف را به صفحه، برچسب‌های عنوان، عنوان‌های متا، توضیحات متا و برچسب های کلمات کلیدی که اکنون از بین رفته‌اند، وارد می‌کرد.

اگر هدف شما بهینه‌سازی Alt تگ‌‌ها با کلمات کلیدی است، استراتژی شما کاملاً معتبر است.

Alt تگ تصاویر چگونه بر سئو سایت تأثیر می‌گذارد؟

ما قبلاً تأکید کردیم که تنظیم Alt تگ‌ تصاویر برای سئو بسیار مهم است و عامل اصلی در رتبه بندی موتور جستجو است. Alt تگ‌ها زمینه آنچه را که یک تصویر نمایش می‌دهد فراهم می‌کنند، به خزنده‌های موتور جستجو اطلاع می‌دهند و به آن‌ها اجازه می‌دهند تا تصویر را به درستی نمایه کنند. با این حال، نه تنها Alt تگ‌ها به خزنده های موتور جستجو کمک می‌کنند، بلکه تنظیم نکردن Alt تگ‌ تصاویر شما می‌تواند تأثیرات مخربی در رتبه بندی صفحات وب شما داشته باشد.

Alt تگ‌ها نیز زمانی مهم است که مرورگرها قادر به ارائه صحیح صفحه نیستند، به این معنی که صفحه وب تصاویر را نمایش نمی‌دهد. به جای تصاویر، وب سایت Alt تگ‌ها را به جای آن باز می‌گرداند و توصیف می‌کند که چه تصویری باید نشان داده شود، بنابراین سئو را بهبود می‌بخشد. اگر هیچ مشخصه alt تنظیم نشده، این بدان معناست که کاربر نمی‌تواند تصور کند که چه تصویری برای نمایش قرار داده شده است. در نتیجه تجربه کاربری بسیار ضعیف تری را ارائه می‌دهد.

اطمینان حاصل کنید که هر بازدید کننده و همچنین موتورهای جستجو می‌توانند با اطمینان از تنظیم متن توصیفی برای همه تصاویر وب سایت، به محتوای شما دسترسی پیدا کنند.

مراجعه به تصاویر شما در موتورهای جستجو برای قابل مشاهده شدن بسیار ضروری است و این می‌تواند از طریق Google Images  به‌عنوان مثال برای سایت شما ترافیک ایجاد کند.

چگونه تصاویر خود را برای سئو بهینه کنیم؟

با توصیف تصاویر خود با جملات انگلیسی ساده و کلمات کلیدی که می‌خواهید در موتورهای جستجو نشان داده شوند،Alt تگ تصاویر را تعریف کنید.

به طور خاص ۵ یا ۶ کلمه کلیدی را انتخاب کنید که آنچه تصویر شما نشان می‌دهد را توصیف کند.

دارندگان وب سایت‌ها، سئو را در وب سایت خود اعمال می‌کنند تا وقتی افراد جستجوی مربوطه را انجام می‌دهند، در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) قابل مشاهده باشد.

موتورهای جستجو صفحات وب دارای کلمات کلیدی مرتبط را جستجو می‌کنند و سپس بیشترین و کمترین نتایج را در SERP نشان می‌دهند.

موتورهای جستجو به تنهایی محتوای متن را فهرست نمی‌کنند. آن‌ها همچنین شامل تمام تصاویر موجود در صفحات وب هستند.

Alt تگ تصاویر با ارائه توصیف دقیق به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا این تصاویر را به درستی تفسیر کنند. عکس هایی که دارای Alt تگ‌ با قالب‌بندی مناسب هستند، به احتمال زیاد برای کلمات کلیدی خاص رتبه بندی می‌شوند.

در اینجا برخی از بهترین روش‌های جستجوگرها برای افزودن Alt تگ‌ تصاویر وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید:

  • تا جای ممکن عکس را به طور خاص توصیف کنید.
  • کوتاهش کنید. موتورهای جستجو به احتمال زیاد Alt تگ‌های کوتاهتر را فهرست‌بندی می‌کنند.
  • در صورت لزوم، کلمه کلیدی هدف خود را در Alt تگ تصاویر خود قرار دهید.
  • یک  Alt تگ‌ را با کلمات کلیدی پر نکنید.

خدمات سئو ماهوروب

اگر علاقمند هستید تا بیشتر با سئو آشنا شوید می‌توانید به بخش وبلاگ ماهوروب مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم