همه چیزدرباره ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ:

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیل یکی از سودمندترین روش‌های بازاریابی دیجیتالی برای انواع کسب‌وکارها است. بازاریابی از طریق ایمیل نوعی بازاریابی است که می‌تواند مشتریان موجود در لیست ایمیل شما را از محصولات جدید، تخفیف‌ها و سایر خدمات مطلع کند.

وقتی می‌خواهید برند خود را رشد دهید یا کالاهای خود را بفروشید، بازاریابی ایمیلی یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین ابزارهای تبلیغاتی برای بازاریابی است.

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی چیست؟

بازاریابی از طریق ایمیل روشی است که شما به “مشترکین ایمیل” خود، مخاطبانی که در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده‌اند و اجازه دریافت صریح ایمیل از شما را دارند، یک ایمیل تجاری ارسال می‌کنید.

بازاریابی الکترونیکی مدرن از ارسال نامه‌های دسته جمعی فاصله گرفته و در عوض بر رضایت‌مندی، تقسیم‌بندی و شخصی‌سازی تمرکز دارد.

در بهترین حالت، ایمیل مارکتینگ به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا مشتریان خود را مطلع کنند. همینطور پیام‌های بازاریابی خود را متناسب با مخاطبان خود تنظیم کنند. در بدترین حالت، این نوع بازاریابی می‌تواند مشتریان را با ایمیل‌های ناخواسته و مداوم آزار دهد.

ایمیل مارکتینگ چگونه عمل می‌کند؟

راه‌اندازی و پیگیری بازاریابی ایمیلی آسان است و این امر را برای کسب‌وکارهای کوچک امکان‌پذیر و آسان می‌کند. به‌عنوان مثال می‌توانید گزینه ثبت نام خبرنامه را به وب سایت خود اضافه کنید. با ثبت نام افراد، می‌توانید خبرنامه‌هایی را برای مخاطبان ارسال کنید. همچنین می‌توانید از پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی خود مشتریان را به سمت خبرنامه هدایت کنید.

بازاریابی ایمیلی به شما امکان می‌دهد که گروه‌های خاصی از مشتریان یا حتی افراد خاصی را هدف قرار دهید. ارائه پیشنهادات  ویژه  به مناسبت روز تولد به مشتریان فردی در زمینه کالاها یا خدمات، یکی از راه‌های انجام این کار است.

مزایای بازرایابی ایمیلی:

بهترین مزایای بازاریابی ایمیلی عبارتند از:

 1. سرعت
 2. مقرون به صرفه بودن
 3. راحتی
 4. شخصی‌سازی
 5. واکنش سریع
 6. پیگیری
 7. همه‌گیری
 8. تست A/B
 9. ادغام
 1. ۱٫ سرعت:

یکی از مزایای استراتژی بازاریابی از طریق ایمیل برای مشاغل کوچک سرعت آن است. مدت زمان ایجاد یک خبرنامه ایمیل بسیار کمتر از ایجاد کمپین تبلیغاتی برای رسانه‌های سنتی است. شما می‌توانید از الگوهای پست الکترونیکی که قبلاً ساخته شده استفاده کنید تا روند کار ساده شود. یا می‌توانید الگوهای خود را بسازید و از آن‌ها استفاده کنید.

 1. ۲٫ مقرون به صرفه بودن:

ارسال خبرنامه‌های الکترونیکی بسیار مقرون به صرفه است. بسیاری از استارت‌ آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک از نرم افزار رایگان ایمیل مارکتینگ مانند MailChimp بهره می‌برند. تعداد زیادی از این ابزارها موجود است. شما فقط باید کمی تحقیق کنید تا ببینید کدام ابزار برای کسب و کار شما مناسب‌تر است.

 1. ۳٫ راحتی:

مطمئناً یک مسیر یادگیری پیچیده برای ایجاد یک استراتژی ایمیل مارکتینگ مؤثر برای کسب‌وکار شما وجود دارد، اما یادگیری نحوه ارسال و ایجاد یک کمپین، روشی کاملاٌ  راحت و رو به جلو است.

 1. ۴٫ شخصی سازی:

یکی از مزایای ایمیل مارکتینگ این است که شما می‌توانید مشتریان خود را تقسیم بندی کرده و لیست‌های مختلفی از مشتریان خود ایجاد کنید. با این کار می‌توانید پیام‌های مختلفی را برای مشتریان مختلف ارسال کنید.

 1. ۵٫ واکنش سریع:

معمولاً ایمیل‌ها نسبت به سایر رسانه‌ها نرخ کلیک و تبدیل بالاتری دارند. این به بازاریابان این امکان را می‌دهد که از طریق استراتژی ایمیل مارکتینگ برای کسب‌وکارهای کوچک خود، امتیاز بالایی دریافت کنند.

 1. ۶٫ پیگیری:

استفاده از ایمیل مارکتینگ، کل رقابت را بسیار قابل پیگیری می‌کند. از تعداد ایمیل‌های باز شده و کلیک هر لینک جداگانه، تا اینکه چه کسی یک ایمیل را باز کرده و چه کسی باز نکرده است. بنابراین، ردیابی بازاریابی از طریق ایمیل بسیار آسان است.

بیشتر مطالعه کنید: ترافیک ارگانیک چیست؟ چرا برای ترافیک ارگانیک سر و دست می‌شکنند؟

 1. ۷٫ همه‌گیری:

ایمیل‌ها باعث می‌شوند افراد بتوانند به‌ راحتی محتوای خود را برای دوستانشان ارسال کنند. این ویژگی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که پیام شما به صورت همه‌گیر پخش شود. این بدان معناست که یکی از مزایای کسب و کارهای کوچک، فرصت‌های مناسب برای پوشش دهی است.

 1. ۸٫ تست A/B:

درست مانند بسیاری دیگر از روش‌های بازاریابی دیجیتال، ایمیل مارکتینگ به شما امکان می‌دهد استراتژی‌ها و محتوا را به طور مداوم با مشتریان خود آزمایش کنید. با تقسیم پایگاه داده خود به دو لیست و ارسال پیام به هر لیست، می‌توانید تعداد کلیک کردن‌ها را اندازه‌گیری کنید تا متوجه شوید کدام پیام‌ها بیشتر برای مشتریان شما خوشایند است.

 1. ۹٫ ادغام:

مشاغل کوچک می‌توانند استراتژی ایمیل مارگتینگ را با سایر فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال ادغام کنند. یک روش عالی برای انجام این کار، ارائه یک پیشنهاد در وب سایت خود است که به موجب آن با عضویت در وب سایت شما، مشتریان تخفیف محصول یا خدمات دریافت می‌کنند. شما همچنین می‌توانید این پیشنهاد را از طریق تبلیغات بنر ارائه دهید.

۸ عیب ایمیل مارکتینگ:

 1. شناسایی برند شما به‌عنوان اسپم
 2. سوزاندن لیست شما
 3. قانون شکنی
 4. ازبین بردن خوانندگان شما
 5. مشکلات تحویل‌ دادن
 6. مشکلات طراحی
 7. متعهد نگه‌داشتن مشتریان
 8. منابع فشرده
 1. ۱٫ شناسایی برند شما به‌عنوان اسپم:

اگر ایمیل‌هایتان را با محتوایی که برای مخاطبان شما ارزشی ندارد ارسال کنید، ممکن است برند شما را به‌عنوان اسپم نشانه‌گذاری کنند. علاوه بر این، برخی از افراد برای لغو اشتراک بسیار تنبل هستند بنابراین آن‌ها همچنان ایمیل‌های شما را به سطل زباله می‌اندازند و از خرید منفعلانه از شرکت شما خودداری می‌کنند. اطمینان حاصل کنید که همیشه هدف شما این است که از پایگاه مشترکین خود بازخورد و فعالیت واضحی دریافت کنید.

 1. ۲٫ سوزاندن لیست شما

افراد مرتباً اشتراك خود را لغو می‌كنند، اما می‌توانید از آن‌ها بخواهید تا قبل از نهایی شدن لغو اشتراك خود، برای شما دلیل بیاورند. این می‌تواند بازخورد ارزنده‌ای به شما ارائه دهد که به شما در بهبود ایمیل‌ها و کاهش نرخ لغو اشتراک کمک می‌کند.

 1. ۳٫ قانون شکنی

توجه داشته باشید که به خاطر اسپم نویسان، قوانین بسیار سخت گیرانه‌ای در سراسر جهان وضع شده است و شکستن آن‌ها آسان است. قوانین مربوط به اسپم را در کشورهایی که با آن‌ها سر و کار دارید، بدانید.

 1. ۴٫ ازبین بردن خوانندگان شما

سعی نکنید دائماً به مشتریان خود کالا بفروشید. این می‌تواند برای مخاطبان شما ناامید کننده باشد و آن‌ها را به لغو اشتراک یا جدا شدن از کسب‌وکار شما سوق دهد. بسیاری از مشاغل با ارسال محتوای ایمیل مفیدی مانند “۱۰ دستورالعمل سریع برای امتحان کردن در خانه” در مقابل “فروش ویژه محصول ما XYZ ” موفقیت بیشتری کسب کردند.

 1. ۵٫ مشکلات تحویل‌ دادن

مردم گاهی اوقات آدرس ایمیل خود را تغییر می‌دهند. این یکی از معایب ایمیل مارکتینگ است زیرا ایمیل‌ها ممکن است قابل تحویل نباشند و یا هرگز به چشم مشتری شما خطور نکنند. برای مقابله با این مسئله، به یاد داشته باشید که از مشتریان خود بخواهید جزئیات تماس خود را به روز کنند.

 1. ۶٫ مشکلات طراحی

اندازه‌های مختلف صفحه و سایر فاکتورهای طراحی می‌توانند نحوه نمایش ایمیل شما در دستگاه را تحت تأثیر قرار دهند. حتماً ایمیل‌های خود را بر روی رزولوشن‌های مختلف آزمایش کنید تا ببینید همه مطالب قابل مشاهده هستند.

بیشتر مطالعه کنید: خرید بک لینک، سرمایه‌گذاری درست یا غلط؟

 1. ۷٫ متعهد نگه‌داشتن مشتریان

من مطمئن هستم که همه ما پس از دریافت نامه‌های الکترونیکی از یک شرکت یا برند، دلخوری را تجربه کرده‌ایم. این معمولاً به این دلیل است که دیگر محتوا به ما ربطی ندارد. برای اینکه این اتفاق برای پایگاه داده شما نیفتد، ایمیل‌ها را در یک فضای زمانی مناسب و با محتوای مرتبط و جالب ارسال کنید. هرچه پایگاه داده خود را بهتر تقسیم بندی کنید، در تطبیق پیام‌های مربوط به مشتریان بهتر خواهید بود.

 1. ۸٫ منابع فشرده

برای اجرای رقابت‌های موفق بازاریابی ایمیلی، باید زمان لازم را برای یادگیری مهارت‌های جدید و تولید محتوا و برنامه‌ریزی برای کمپین‌های خود اختصاص دهید. این امر به منابع فشرده و زیادی نیاز دارد.

خدمات دیجیتال مارکتینگ ماهوروب

ایمیل مارکتینگ مزایای بی‌شماری دارد. با این حال، همه چیز به چگونگی استفاده از بودجه، ابزار و لیست پستی خود برای افزایش فروش یا هدایت بازدید به وب سایت شما برمی‌گردد. شما به راحتی می‌توانید تجارت خود را توسعه دهید و موقعیت تجاری معتبری را برای برند خود تعیین کنید. این اتفاقی زمانی رخ می‌دهد که شما یا خود در این امر حرفه‎‌ای باشید، یا از تجارب مشاوری باتجربه بهره‌مند شوید. وب سایت ماهور وب برای خدمت‌رسانی به شما همیشه آماده‌ است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم