همه چیز درباره سئو تصاویر

سئو تصاویر به‌منظور بهبود قابلیت خواندن، ایندکس شدن و کیفیت تصاویر مورد استفاده در وب سایت استفاده می‌شود. همچنین باعث بهبود تجارب کاربر و دستیابی به رتبه‌بندی بهتر در جستجوی وب و تصویر، استفاده می‌شود. استفاده از تصاویر کمک می‌کند تا موضوعات پیچیده را به‌طوری ساده‌تر توصیف کنید. سئو تصاویر اطلاعات بیشتری در مورد وب‌سایت به موتورهای جستجو ارائه می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا محتوا را بهتر درک کنند و منجر به افزایش رتبه‌بندی وب سایت شود. همچنین می‌تواند منجر به نمایش تصاویر در جستجوی تصویر گوگل ‌شود.

سئو تصاویر می‌تواند از طریق جستجوی تصویر، بازدید بیشتری را به سایت شما هدایت کند و به رتبه‌بندی صفحات شما کمک کند.

چگونه برای یک سایت سئو تصاویر ایجاد کنیم؟

۱٫حداقل یک تصویر اضافه کنید.

به‌عنوان بهترین روش برای سئو تصاویر، حداقل یک تصویر یا نمودار را در صفحه خود قرار دهید. یک تصویر به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که این صفحه با ارزش و جذاب است، پس برای جستجوگران مفید است. به‌علاوه، تصاویر به خوانندگان کمک می‌کنند تا مطالب را سریع‌تر اسکن و درک کنند.

۲٫ از تصاویر باکیفیت بالا استفاده کنید.

اگر تصاویر از کیفیت بالایی برخوردار باشند، برای مخاطبان جذاب و جالب‌تر خواهد بود. در صورت امکان، گرافیک‌های سفارشی ایجاد کنید که منحصر به صفحات شما باشد. این به شما کمک می‌کند تا در جستجوی تصویر برجسته شوید.

اگر نمی‌توانید برای سئو تصاویر از تصاویر سفارشی استفاده کنید، از عکس‌هایی که در ده‌ها سایت دیگر وجود دارند استفاده نکنید. برای جلوگیری از نقض حق چاپ حتماً از تصاویری که خریداری شده و یا تصاویر رایگان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: دلایل ایندکس نشدن سایت در گوگل

۳٫بهترین نوع فایل را انتخاب کنید.

انواع فایل‌های تصویری می‌توانند بر نحوه بارگیری یا نمایش گرافیک در صفحه وب تأثیر بگذارند؛ بنابراین بهترین نوع فایل را برای سئو تصاویر استفاده انتخاب کنید.

انواع فایل‌:

JPG: برای عکس

PNG: برای بیشتر گرافیک‌ها، عکس‌های صفحه و آرم‌های سفارشی (فایل‌های PNG دارای پس‌زمینه شفاف هستند).

SVG: برای آرم‌های سفارشی که در اندازه‌های مختلف مشاهده می‌شوند.

GIF: برای تصاویر متحرک

۴٫از تصاویر با اندازه مناسب استفاده کنید.

تصاویر بزرگ می‌توانند زمان بارگیری وب سایت را کاهش دهند. بارگذاری آهسته منجر به تجربه‌های بد برای کاربر و نتایج ضعیف در دراز مدت برای سئو سایت می‌شود. فایل‌های با حج زیاد را قبل از بارگذاری در سایت خود فشرده کنید.

۵٫برچسب alt تصویر را اضافه و بهینه کنید.

آیا alt tag تصاویر به سئو سایت کمک می‌کنند؟ پاسخ مثبت است. خزنده‌های جستجوگر می‌توانند کلمات را بخوانند و درک کنند، اما آن‌ها نمی‌توانند تصاویر را ببینند.

Alt tag ها علاوه بر کمک به سئو تصاویر به کاربران نیز کمک می‌کنند. در برخی موارد که سرعت اینترنت کاربر پایین است تصاویر بارگیری نمی‌شوند. در این موارد، alt tag تصویر به خواننده می‌گوید که تصویر مربوط به چیست؛ بنابراین افزودن alt tag ها می‌تواند هم تجربه کاربر و هم خزنده جستجوگرها را بهبود بخشد.

۶٫کلمه کلیدی اصلی را به‌عنوان تصویر اضافه کنید.

روش دیگر برای ایجاد سئو تصاویر استفاده از کلمه کلیدی اصلی در عنوان تصویر است. عنوان تصویر برچسب دیگری است که گرافیک را شناسایی و توصیف می‌کند.

بیشتر بخوانید: بازاریابی ارجاعی یا REFERRAL MARKETING چیست؟

۷٫کلمه کلیدی اصلی را به نام فایل تصویر اضافه کنید.

نام فایل، برچسب دیگری است که همراه یک تصویر است. این نام فایل تصویری است که در یک وب سایت بارگذاری می‌شود. این برچسب همچنین باید حاوی کلمه کلیدی اصلی صفحه باشد و برای کمک به بهینه‌سازی کلمه کلیدی با alt tag تصویر مطابقت داشته باشد.

۸٫داده‌های ساختاری را به تصاویر اضافه کنید.

داده‌های ساختاری که به‌عنوان نشانه‌گذاری طرح (schema markup) نیز گفته می‌شود، روش دیگری برای افزودن جزئیات به یک تصویر است که به موتورهای جستجو کمک می‌کند آن را درک کنند. داده‌های ساختاری همچنین احتمال نمایش یک تصویر در SERP را افزایش می‌دهد؛ بنابراین آن را به تصاویر مهم اضافه کنید.

۹٫تصاویر را به نقشه سایت خود اضافه کنید.

قرار دادن تصاویر در نقشه سایت، شانس خزیدن و ایندکس شدن تصاویر توسط موتورهای جستجو را بسیار افزایش می‌دهد. پس بازدید سایت را افزایش می‌دهد.

۱۰٫تصاویر خود را مناسب برای موبایل تنظیم کنید.

سئو موبایل در بدترین حالت، ممکن است نرخ پرش بالا و تبدیل کم به شما بدهد؛ اما در بهترین حالت، می‌تواند قدرت رتبه‌بندی بیشتر و تعامل بهتر با کاربر را برایتان فراهم کند.

مزایای سئو تصاویر

  • تقویت قابلیت دیده شدن: همان‌طور که تصاویر باکیفیت بالا می‌توانند مستقیماً در Google SERP های ارگانیک نشان داده شوند، وب‌سایت‌هایی با سئو تصاویر می‌توانند حضور خود را در نتایج جستجو افزایش دهند.
  • افزایش غیرمستقیم رتبه‌بندی با تصاویر: کاربران بیشتریاز طریق کلیک روی تصاویر در جستجوی تصاویر گوگل به وب‌سایت می‌آیند؛ بنابراین، با سئوی تصاویر می‌توان میزان بازدید را افزایش داد.
  • امکان رتبه‌بندی برتر در جستجوی جهانی: این امکان وجود دارد که وب سایتی با URL در رتبه‌بندی‌های برتر پیدا نشود اما در بخش تصاویر باشد.

خدمات دیجیتال مارکتینگ ماهور ‌وب

می‌توانید در بخش وبلاگ سایت، سایر روش‌های افزایش سئو و رتبه‌بندی سایت را ببینید. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر درباره بازاریابی دیجیتال و سئو با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم