راه‌های ساده و شگفت‌انگیز برای افزایش رتبه سایت

بدون شک، مهم‌ترین دغدغه هر سایتی بهبود رتبه در موتورهای جستجویی چون گوگل و قرار گرفتن در صفحه اول است. هرچه رتبه شما بالاتر باشد، شانس باز کردن سایت شما بیشتر خواهد بود. برای افزایش رتبه سایت، راه‌های گوناگونی وجود دارد. برخی از این راه‌ها رایگان هستند و برخی هزینه‌بر خواهند بود. در این مقاله چهار روش برای افزایش رتبه سایت به شما پیشنهاد می‌کنیم:

برای افزایش رتبه وب‌سایت خود این پیشنهادات را دنبال کنید و ببینید که وب‌سایت شما چگونه به بالاترین امتیاز موتور جستجو می‌رسد.

یک: منتشر کردن مطالب مرتبط

محتوای با کیفیت، فاکتور شماره یک در رتبه‌بندی موتور جستجوگر شما است و برای افزایش بلندمدت رتبه سایت خود باید حتما به این موضوع دقت زیادی داشته باشید. هیچ جایگزینی برای محتوای عالی وجود ندارد. محتوای با کیفیت که به طور خاص برای کاربر مورد نظر شما ایجاد شده باشد بازدید سایت را افزایش می‌دهد، که باعث بهبود اعتبار سایت شما می‌شود. مهارت‌های خود را در نوشتن وب دقیق کنید.

دو: استفاده از کلید واژه‌ها برای افزایش رتبه سایت

دومین روش برای افزایش رتبه سایت استفاده از کلیدواژه‌ها است. برای هر صفحه در وب سایت خود یک کلید واژه خاص را شناسایی و هدف قرار دهید. به این فکر کنید که مخاطبان با جستجوی چه عباراتی به دنبال مطالب شما خواهند گشت. برای مثال:

  • نحوه کوتاه کردن مو
  • راه‌های افزایش انرژی
  • شفق قطبی چیست؟

سه: دقت به کلمات کلیدی چندگانه

برای یک صفحه وب دستیابی به رتبه‌بندی موتور جستجو با چندین عبارت کلیدی بسیار دشوار است، مگر اینکه این عبارات بسیار شبیه باشند. یک صفحه ممکن است بتواند هم برای “مشاغل مهندسی پزشکی” و هم “موقعیت‌های شغلی مهندسی پزشکی” رتبه بندی شود. اما رتبه بندی برای “امور دانشجویی” و “رئیس دانشجویی” یا “تبعیض جنسیتی” و “رویه های گزارش خشونت” با یک صفحه بعید است. در واقع این عبارات ارتباط خاصی با هم ندارند.

اگر می‌خواهید برای چندین کلیدواژه در وب سایت خود رتبه‌بندی کنید، باید برای هر کلمه کلیدی که هدف قرار داده‌اید یک صفحه وب جداگانه ایجاد کنید.

چهار: تمرکز روی نحوه قراردادن کلمات کلیدی

در آخرین بخش از روش‌های ساده افزایش رتبه سایت، پس از انتخاب عبارت کلیدی برای یک صفحه مشخص، این سؤالات را در نظر بگیرید:

آیا می توانم کل کلمات کلیدی یا بخشی از آن را در پوشه‌بندی ها استفاده کنم؟

آیا می توانم کل کلمات کلیدی یا بخشی از آن را در عنوان صفحه استفاده کنم؟

آیا می توانم کل کلمات کلیدی یا بخشی از آن را در عنوان صفحه و زیرعنوان استفاده کنم؟

پاسخ مثبت به این سؤالات می‌تواند رتبه شما در موتور جستجو را بهبود بخشد. تلاش کنید طبیعی و کاربر پسند باشید. به عنوان مثال، شما نمی‌خواهید کلمه “مهندسی” سه یا چند بار در URL نشان داده شود یا عبارت شفق قطبی در عنوان صفحه و هر تیتری تکرار شود.

فراتر از صفحه URL، عنوان و سرفصل‌ها، محتوا بیشترین تأثیر را در رتبه بندی موتور جستجو دارد. کلمه کلیدی خود را چندین بار در سراسر صفحه تکرار کنید، یک یا دو بار در پاراگراف‌های باز و بسته و دو تا چهار بار دیگر در محتوای باقیمانده.

فراموش نکنید که برای برجسته‌سازی این کلیدواژه‌ها از برچسب‌های پررنگ، اریب، سربرگ و سایر برچسب‌های تأکید استفاده کنید، اما در این کار زیاده روی نکنید، شما هنوز می‌خواهید زبان و سبک نوشتاری شما به طور طبیعی خوانده شود. هرگز نوشتن خوب را فدای سئو نکنید. بهترین صفحات برای کاربر نوشته شده است، نه برای موتور جستجو.

بیشتر مطالعه کنید: راهکارهای جادویی برای افزایش فروش سایت

پنج: به روزرسانی محتوای وب‌ سایت به طور مرتب

احتمالاً متوجه شده اید که ما نسبت به محتوا کاملاً حساس عمل می‌کنیم. موتورهای جستجو نیز چنین می‌کنند. محتوایی که به طور منظم به روز شده به عنوان یکی از بهترین شاخص‌ها مرتبط بودن یک سایت در نظر گرفته می‌شود، بنابراین حتماً آن را به‌روز نگه دارید. محتوای خود را بر اساس یک برنامه مشخص (به عنوان مثال ترم) حسابرسی کرده و در صورت لزوم تغییراتی در آن ایجاد کنید. این کار بدون شک در افزایش رتبه سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

شش: داشتن لینک‌های ارزشمند درون سایتی

بر روی ایجاد لینک‌های مرتبط به هم در درون متن تمرکز کنید. به جای داشتن لینک‌های “اینجا کلیک کنید”، سعی کنید نام مقصد را بنویسید. “اینجا کلیک کنید” هیچ ارزشی برای موتور جستجو ندارد، درحالی که داشتن لینک‌های غنی از کلمات کلیدی باعث بهبود رتبه بندی در موتور جستجو و همچنین رتبه بندی صفحه‌ای می شود که به آن پیوند می‌دهید.

هفت: بهبود تجربه کاربران از وب سایت

این گزینه بسیار ساده است. اگر استفاده از وب سایت شما آسان و لذت‌بخش است و اطلاعات ارزشمندی را ارائه می‌دهد، بازدید کنندگان بیشتری خواهید داشت که مدت بیشتری در سایت شما می‌مانند و از صفحات بیشتری بازدید می‌کنند. این موضوع باعث بهبود رتبه سایت شما یا افزایش رتبه سایت می شود.

خدمات دیجیتال مارکتینگ ماهور‌وب

ماهور‌وب برای ارائه جدیدترین و به‌روزترین روش‌های بازاریابی دیجیتال همواره در کنار شماست. برای دریافت خدمات حرفه‌ای و تخصصی افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو و کسب اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم