چگونه محتوای ایمیل مارکتینگ را برای مخاطبان جذاب کنیم؟

شاید فکر کنید که ایمیل مارکتینگ یک روش حوصله‌سربر و قدیمی است. اما در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که ایمیل مارکتینگ در دنیای امروزی چه جایگاهی دارد.

آیا ایمیل مارکتینگ مرده است؟

با تمام بحث‌های ویدئویی، هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و ربات‌های چت، گاهی اوقات به نظر می‎‌رسد از زمان اوج ایمیل خیلی گذشته باشد. اما اگر فکر می‌کنید ایمیل از بین رفته است، اشتباه می‌کنید. ایمیل مارکتینگ همچنان ادامه دارد و احتمالاً بهترین استراتژی ممکن برای رشد کسب‌و‌کار شماست.

با چه مدرکی این حرف را می‌زنیم؟

بازاریابی ایمیلی با غلبه بر رسانه‌های اجتماعی، سئو و بازاریابی وابسته، همچنان به عنوان مؤثرترین کانال بازاریابی رتبه بندی می‌شود.

چرا؟ چرا با وجود همه هیاهوی تبلیغاتی بر سر کانال‌های جدید، ایمیل مارکتینگ هنوز هم یکی از مؤثرترین استراتژی‌های بازاریابی است؟

با وجود ظهور رسانه‌های اجتماعی، مردم بیش از سایر سیستم عامل‌ها از ایمیل استفاده می‌کنند.

داده‌ها نشان می‌دهد که بیشتر افراد صاحب یک حساب ایمیل هستند و هر ساله تعداد آن‌ها افزایش می‌یابد.

علاوه بر این، با بازاریابی ایمیلی، شما اتصالات را در اختیار دارید. لازم نیست نگران تغییرات الگوریتمی باشید که دسترسی شما را جلب می‌کند.

به همین دلیل ایجاد یک کمپین موفق بازاریابی از طریق ایمیل بیش از هر زمان دیگری مهم است.

اما یک مشکل وجود دارد، اکثر مردم نمی‌دانند چگونه این کار را به درستی انجام دهند. در این مقاله شما دقیقاً یاد خواهید گرفت که چگونه یک کمپین بازاریابی ایمیل را از ابتدا شروع کنید.

به یاد داشته باشید که شما در صندوق ورودی کاربرها مهمان هستید

مردم به هر کجا که نگاه می‌کنند، با جدول و تبلیغات روبرو می‌شوند.

اگرچه ممکن است فکر کنید ایمیل شما متفاوت است، اما برای خواننده، ایمیل شما مانند هزاران ایمیل دیگر است.

به همین دلیل مهم است که به یاد داشته باشید که کجا هستید.

ورود به صندوق ورودی شخصی کاربران مانند این است که برای شام به خانه او دعوت شوید. اگر آن‌ها از شما بخواهند کفش‌های خود را در بیاورید، شما با احترام این کار را انجام می‌دهید.

بازاریابی ایمیلی هم همین است، بنابراین قبل از شروع به سادگی می‌خواهم به شما یادآوری کنم که همیشه بهترین رفتار را داشته باشید و به یاد داشته باشید … شما در صندوق ورودی کاربران مهمان هستید.

اکنون اجازه دهید در مورد چگونگی ایجاد استراتژی بازاریابی ایمیلی خود صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید: بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چیست؟

ایمیل مارکتینگ مرحله ۱: لیست خود را بسازید

قبل از شروع ارسال ایمیل، به افرادی نیاز دارید که به آن‌ها ایمیل ارسال کنید. بنابراین، چگونه لیست خود را شروع می‌کنید؟ با اضافه کردن یک بنر یا فرم به وب سایت خود، از افراد بخواهید مشترک شوند.

سپس، این نکات را دنبال کنید

یک پیشنهاد تشویقی ارائه دهید

به آدرس‌های ایمیل به عنوان یک ارز فکر کنید، پول را مجانی نمی دهید، درست است؟ ارائه یک پیشنهاد تشویقی ساده‌ترین راه برای جمع آوری آدرس ایمیل است.

البته روش‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. برخی ترجیح می‌دهند چیزی را به صورت رایگان هدیه دهند در حالی که دیگران فقط یک خبرنامه یا به روزرسانی محصول ارائه می‌دهند.

به‌عنوان مثال، خبرنامه تجاری Morning Brew به خوانندگان یک پیشنهاد ساده، سرگرمی و به روزرسانی جالب هر روز صبح ارائه می‌دهد.

موتور جستجوگر ژورنال از یک فرم کوچک در نوار سمت راست خود با ارائه اخبار روزانه استفاده می‌کند، آن‌ها همچنین در مورد موضوعات مورد علاقه کاربران خود سؤال می‌کنند، که به آن‌ها کمک می‌کند محتوای با ارزش‌تری ارسال کنند.

همچنین می‌توانید یک چک لیست، کتاب الکترونیکی، مقاله سفید یا دارایی قابل بارگیری ارائه دهید. مسابقه‌ها و هدایا یکی دیگر از روش‌های عالی برای ترغیب مردم برای به اشتراک گذاشتن آدرس ایمیل خود است.

من نمی‌توانم به شما بگویم که مسیر صحیح یا غلط برای کسب‌و‌کار شما چیست، اما می‌توانم به شما بگویم که داشتن هدف مشخص هنگام درخواست آدرس مهم است.

اینجاست که با یک فراخوان قوی وارد عمل می‌شود و نوشتن مطالب بسیار مهم است.

اعتبار خود را تثبیت کنید، توضیح دهید که ایمیل‌ها برای چیست و افراد علاقه مند به دریافت آن‌ها را جلب کنید.

با ارسال ساده “ایمیل خود را برای به روزرسانی وارد کنید”، هیچ کس هیجان زده نخواهد شد. در عوض، مشخصات را به اشتراک بگذارید.

برخی از روش‌های متداول برای ترغیب افراد به ثبت نام عبارتند از:

  • ایمیل‌های سریالی
  • دانلود رایگان
  • مقاله سفید یا کتاب الکترونیکی رایگان
  • لیست‌های به‌روزرسانی، مانند نسخه‌های جدید و به روزرسانی‌های محصول

این انگیزه هرچه باشد، آن را واضح و فریبنده بیان کنید و از تبلیغ آن نترسید.

قوانین و مقررات بازاریابی از طریق ایمیل را دنبال کنید

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که ایمیل‌های شما از قوانین و مقررات محلی، از جمله CAN-SPAM و GDPR پیروی می‌کنند.

اطمینان حاصل کنید که هرگز لیست‌های ایمیل را خریداری نمی‌کنید و استفاده از گزینه‌های انتخاب مضاعف را در نظر بگیرید تا مردم بدانند که به چه چیزی می‌پردازند. همچنین لغو اشتراک را برای افراد آسان کنید.

ایمیل مارکتینگ مرحله ۲: محتوای عالی ارائه دهید

ایمیل مارکتینگ کاملاً مربوط به انتظارات است و شما می‌توانید آنها را تعیین کنید.

اگر فراخوان شما قوی است و پیگیری شما مداوم است، می‌توانید روی یک کمپین ایمیل موفق حساب کنید.

با این حال، اگر قول می‌دهید هر هفته یک ایمیل ارسال کنید و در عوض روزانه آن‌ها را ارسال کنید، خود را برای شکست آماده کنید.

همینطور، اگر کسی انتظار به‌روزرسانی روزانه یا به روزرسانی محصول شما را دارد و شما این خواسته را برآورده نکنید، در این صورت احتمالاً باز هم شما قدمی به سمت شکست برداشته‌اید.

به همین دلیل اولین ایمیل پیگیری برای موفقیت تلاش‌های شما در زمینه بازاریابی ایمیل بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: ۷ گام برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

یک ایمیل معرفی ارسال کنید

به‌عنوان مثال، یک ایمیل استقبال اساسی به یک میزبان جدید میفرستید. این کار،  فرآیند و آنچه که کاربران انتظار دارند دریافت کنند را توضیح می‌دهد.

Spotify ایمیل مشابهی را ارسال می‌کند که اشتراک را تأیید می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا انتظارات خود را بدانند.

تقریباً تمام ارائه دهندگان خدمات ایمیل به شما این امکان را می‌دهند که یک توالی استقبال خودکار ایجاد کنید و از آن استفاده کنید.

ایمیل پیگیری اولیه باید بلافاصله به عنوان راهی برای معرفی خود و جزئیات کارهایی که قصد دارید با آدرس ایمیل مشترک جدید خود انجام دهید، ارسال شود.

بهتر است دقیق باشید تا سریع، اما اگر می‌توانید سریع و خلاصه کار را انجام دهید، قدرت بیشتری برای شما به همراه دارد.

چگونه می‌توان یک خبرنامه ایمیل عالی نوشت

بیایید در مورد تفاوت بین یک خبرنامه خوب و یک خبرنامه بد صحبت کنیم.

اولین علامتی که نشان می‌دهد خبرنامه بد دریافت کرده‌اید این است که به یاد نمی‌آورید که هرگز خواسته باشید آن را دریافت کنید.

به طور معمول، این اتفاق زمانی می‌افتد که یک کسب و کار یا نتواند یک روال معمول ایمیل را حفظ کند یا پس از دریافت کارت ویزیت یا ایمیل شخصی، شخصی را به لیست خود اضافه کند.

اطمینان حاصل کنید که همه شما را به یاد می‌آورند. سعی کنید حداقل یک بار در ماه ایمیل ارسال کنید، یا اگر می‌توانید هفته‌ای یک بار بفرستید.

به نظر من جذاب ترین خبرنامه‌ها، آن‌هایی هستند که در ترکیب کردن پیام و به روزرسانی بسیار خوب عمل می‌کنند.

به‌عنوان مثال، اگرچه ممکن است ایمیل حاوی لیستی از به روزرسانی‌ها و تصاویر محصول باشد، اما با یک پیام شخصی یا یادداشت دوستانه متعادل می‌شود.

از خبرنامه خود به‌عنوان راهی برای پیشبرد روابط خود با خواننده / مشتری به جای تحکیم آن‌ها استفاده کنید.

زمینه را برای به روزرسانی‌ها، پیشنهادات و اطلاعیه‌های منحصر به فرد آماده کنید.

بیشتر بخوانید: خرید بک لینک، سرمایه‌گذاری درست یا غلط؟

خیلی با دقت از ایمیل اتوماسیون استفاده کنید

اگر تازه با یک لیست ایمیل کار خود را شروع کرده‌اید، تصور می‌کنید که وقت خواهید داشت شخصاً به هر مشترک جدید پاسخ دهید. اما هنگامی که تعدادشان زیاد می‌شود ، ادامه کار غیرممکن می‌شود.

با این وجود به نظر می رسد بازاریابان برتر این کار دقیق را انجام می‌دهند. چطور؟ راز آنها اتوماسیون ایمیل است.

ایمیل هایی را که از قبل برنامه ریزی کرده‌اند به طور خودکار ارسال می‌کند.

اغلب اوقات، شرکت‌ها یک سری نامه‌های الکترونیکی را برنامه‌ریزی می‌کنند که به صورت خودکار ارسال می‌شوند و هر کسی که در لیست شما ثبت نام می‌کند، شامل آن می‌شود.

به این ترتیب، در صورت نیاز به معرفی محصول جدید یا فروش جدید، می‌توانید روی این واقعیت که آن‌ها به شما توجه می‌کنند، حساب کنید.

بیشتر بخوانید: ۱۳ راه کار ساده برای افزایش فروش آنلاین

ایمیل مارکتینگ مرحله ۳: چگونه می‌توان لیست بازاریابی ایمیل خود را تقسیم بندی کرد

اگر با این اصطلاح آشنا نیستید، تقسیم بندی ایمیل عمل تقسیم لیست ایمیل شما به گروه‌های هدفمندتر است.

در اینجا چند روش برای تقسیم بندی یک لیست بزرگ وجود دارد:

  • لیست مشتریان (در مقایسه با افرادی که خرید نکرده اند)
  • مشترکین خبرنامه
  • لیست ایمیل روزانه (در مقایسه با هفتگی ، دو هفتگی ، ماهانه و غیره)
  • اطلاعات جمعیتی ، مانند سن ، مکان یا عنوان شغلی
  • علایق ، مانند مباحث بازاریابی یا فروش

درست مانند هدف ‌گذاری در تبلیغات پولی، تقسیم لیست به شما امکان ارسال ارتباطات هدفمندتر را می‌دهد.

به‌عنوان مثال، بعضی از مشتریان خواهان به روزرسانی هم محصول و هم فروش هستند، در حالی که ممکن است دیگران فقط بخواهند درباره نسخه های جدید چیزی بشنوند. تیم‌‌های فروش ممکن است بخواهند در مورد یک ویژگی فروش جدید بدانند  اما یک ابزار جدید بازاریابی را نشناسند.

به‌علاوه، می‌توانید ایمیل‌های خاصی را برای خریداران ارسال کنید و از آن‌ها برای خرید خود تشکر کنید.

با تقسیم بندی، می‌توانید فقط برای کسانی که آخرین پیام شما را باز نکرده ‌ند (از آنها بپرسید چرا) یا برای کسانی که علاقه نشان داده اند (مرحله دوم) دوباره ایمیل ارسال کنید.

همچنین می‌توانید پیام‌های آزمایشی را بین گروه ‌های مختلف تقسیم کنید تا عناوین، محتوا یا بهترین روش‌های تست A / B را امتحان کنید.

همانطور که می‌بینید، تقسیم‌بندی علم موشک نیست، اما کارساز است، به همین دلیل اکثراً وقت‌ برای انجام درست آن نمی‌گذارند.

لیست ایمیل شما چقدر ارزش دارد؟

لیست ایمیل شما یکی از با ارزش‌ترین منابع شما است و اگر یاد بگیرید چگونه با آن درست رفتار کنید، درآمد آن چندین برابر خواهد شد.

با گذشت زمان، می‌توانید ردیابی کنید که متوسط ​​افرادی که در لیست شما هستند، چه مقدار پول خرج می‌کنند. این به شما می‌گوید ارزش لیست شما چقدر است.

درنتیجه

اگر از بازاریابی ایمیلی چشم پوشی کرد‌ه‌اید، وقت آن است که دوباره استراتژی خود را ارزیابی کنید.

بازاریابی ایمیلی بازدهی هنگفتی را برای بازاریابانی که مایل هستند یاد بگیرند چگونه این کار را به درستی انجام دهند فراهم می‌کند. لازم نیست خیلی پیچیده باشد.

ابتدا یادتان باشد که در صندوق ورودی مشترکان خود مهمان هستید. ایمیل‌های شما همیشه فقط با یک کلیک فاصله دارند تا علاقه خود را برای همیشه از دست بدهند. مؤدب، محترم و ارزشمند باشید.

در شروع کار، باید اجازه بگیرید. هرچند که این یک روش قانونی است، اما در دوران حفاظت از داده‌های جدید، مانند GDPR اتحادیه اروپا، این نیز یک الزام قانونی است.

شما می‌خواهید به قول‌هایی که می‌دهید عمل کنید. آنچه را که درخواست کرده‌اند به افراد ارائه دهید و به طور منظم متناسب با انتظارات آن‌ها ایمیل ارسال کنید.

هیچ فرمولی برای تقویت ایمیل اتوماسیون وجود ندارد.

سرانجام، ارسال ایمیل های جداگانه را برای گروه‌های مختلف شروع کنید تا بتوانید ایمیل‌های مفیدتری تحویل دهید.

خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ ماهور وب

می‌توانید برای فراگیری روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ به بخش وبلاگ ماهوروب مراجعه کنید. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم