تأثیر ترافیک سایت بر سئو چیست؟

ترافیک سایت یکی از فاکتورهای مهم در رتبه‌بندی سایت برای گوگل است. تحقیقات نشان داده است که فقط در ایالات متحده ماهانه به طور متوسط ​​۱۲ میلیارد جستجو در وب انجام می‌شود. مهم نیست که شما یک بازاریاب B2B یا B2C هستید یا یک متخصص SEO. زیرا خبر خوب این است که ۷۰٪ لینک‌هایی که کاربران روی آن‌ها کلیک می‌کنند نتایج جستجوی ارگانیک هستند. به هر حال هر زمان که گوگل یک به روزرسانی الگوریتم جستجوی هوش مصنوعی را منتشر می‌کند، چهره موتورهای جستجو تمایل به تغییر اساسی دارد. این می‌تواند بر سئو و استراتژی کلی بازاریابی رسانه‌ای شما تأثیر منفی بگذارد.

این تغییرات با نحوه کار موتورهای جستجو و نحوه تولید نتایج جستجو عجین شده‌اند. به همین دلیل است که شما باید مانند یک متخصص سئو به موتورهای جستجو نزدیک شوید و همیشه محتوای خود را تراز کنید.

وقتی به طور مداوم این کار را انجام می‌دهید، ترافیک جستجوی ارگانیک ایجاد می‌کنید و برند شخصی شما نیز شکل می‌گیرد و در جذب مشتری مشکلی نخواهید داشت. بیشترین میزان بازدید از طریق وبلاگ‌نویسی ایجاد می‌شود و منجر به ایجاد ترافیک بیشتر در نتیجه جستجو می‌شود.

این مقاله شامل:

 1. چگونه ترافیک سایت بر سئو تأثیر می‌گذارد؟
 2. عوامل اصلی رتبه‌بندی ترافیک سایت
 3. مراجعه به ترافیک
 4. راه‌هایی که می‌توانید ترافیک سئو خود را بهبود ببخشید
 5. نتیجه

۱٫ چگونه ترافیک سایت بر سئو تأثیر می‌گذارد؟

نمی‌توانید وب سایت خود را در نتایج جستجو پیدا کنید؟ شما در این مورد تنها نیستید. میلیون‌ها وب سایت وجود دارند که تلاش می‌کنند در موتورهای جستجو فضایی برای خود ایجاد کنند. اگر رتبه ترافیک فعلی شما پایین است، ممکن است این سؤال را داشته باشید که آیا این به شانس شما برای افزایش رتبه آسیب می‌رساند. اگرچه تعداد کل ترافیک بر رتبه‌بندی جستجوی شما تأثیر نمی‌گذارد، اما ترافیک سایت نقش مهمی در تأثیرگذاری جایی که وب سایت شما در نتایج جستجو نشان می‌دهد، دارد.

ناگفته نماند که هرچه وب سایت شما از محبوبیت بالاتری برخوردار باشد، بهتر است. اگر برای یافتن به جستجو یا افراد از طریق گوگل متکی هستید، بنابراین سئو شما باید در بالای لیست اولویت شما باشد.

این یک واقعیت است که تقریباً ۹۳٪ از تجربیات در اینترنت همه از یک موتور جستجو آغاز می‌شود، اما پس از جستجو چه اتفاقی می‌افتد؟ ۳۳٪ نتیجه برتر گوگل در کلیک است اما این بدان معنی است که اگر شما در صفحه اول نیستید، فقط یک سوم بازدید بالقوه را از دست می‌دهید. قسمت حیرت انگیز این است که ۷۵٪ از مردم حتی روی صفحه دوم نتایج جستجو کلیک نمی‌کنند.

همین موضوع دلیل اصلی این است که در گوگل وب سایت‌هایی دیگر بالاتر از شما هستند زیرا آن‌ها تلاش آگاهانه‌ای برای بهبود رتبه‌بندی سئو خود انجام می‌دهند.

استفاده از ابزارهای مختلف در جستجوگرها می‌تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد اما سؤال این است که بازدید از سایت شما چگونه بر رتبه‌بندی یک وب سایت تأثیر می‌گذارد؟

ما تمام اقدامات لازم را برای شما انجام داده‌ایم و از طریق بازدید و مرور از ترافیک وب سایت، همه چیز را در مورد تأثیر بازدیدکنندگان بر سئو را جستجو کرده‌ایم.

۱٫۱ بازدید از وب سایت یا ترافیک سایت

بازدید از وب سایت شاخص مهمی در مورد محبوبیت یک وب سایت آنلاین است. از نظر فنی هرچه بازدیدکنندگان از یک وب سایت بیشتر شود، محبوبیت آن نیز بیشتر می‌شود. روش‌های مختلفی برای کشف وب سایت توسط افراد وجود دارد و ما برخی از آن‌ها را در زیر آورده‌ایم:

این فاکتورها و علائم رتبه بندی مواردی هستند که بیشترین بازدید را برای بازدید وب سایت شما دارند.

بیشتر بخوانید: آیا تبلیغات کلیکی واقعا ارزشش را دارد؟ مزایا و معایب تبلیغات کلیکی یا PPC

۱٫۲ روش‌های پژوهش

سه ویژگی برتر برای ۱۰۰ سایت برتر در SERP به شرح زیر است:

 • تعداد بازدیدهای بی‌نظیر در ماه
 • تعداد بازدیدها به استثنای ترافیک جستجوی ارگانیک
 • تعداد بازدیدها در ماه

۱٫۳ بازدیدهای بی‌نظیر

صفحاتی که نزدیکتر به بالای رتبه بندی SERP قرار دارند هر ماه بازدیدهای بی‌نظیرتری نسبت به صفحات پایین‌تر دارند.

همچنین دامنه‌هایی که معمولاً برای گروه کلمات کلیدی کم‌حجم رتبه‌بندی می‌شوند در مقایسه با دامنه‌های گروه‌های با حجم زیاد بازدیدکننده کمتری دارند.

 1.4 همه بازدیدها به استثنای ترافیک جستجو

جستجوی ارگانیک هیچ تأثیری در رتبه‌بندی نهایی صفحه ندارد و منحنی روند برای گروه کلمات کلیدی با حجم بالا، با اهمیت‌تراز گروه کلمات کلیدی با حجم کم خواهد بود.

۱٫۵٫ همه بازدیدها

روند ثابت در گروه کلمات کلیدی کم حجم نشان می‌دهد که موقعیت رتبه‌بندی یک صفحه ارتباط مستقیمی با تعداد کل بازدیدهای آن نخواهد داشت. با این حال سایت‌هایی که از کلمات کلیدی با حجم باللا استفاده میکنند پایین‌تر از رتبه ۱۲ قرار می‌گیرند.

ترافیک سایت بر رتبه بندی گوگل تأثیر می‌گذارد

این واقعیت که جستجوی ارگانیک تأثیر مستقیمی در رتبه‌بندی صفحه نهایی ندارد تنها به این معنی است که شما باید برای به‌دست‌آوردن بازدید بیشتر روی استراتژی‌های دیگر نیز تمرکز کنید. وقتی این نکته را به خاطر بسپارید، می‌توانید یک تصویر تجاری قوی بسازید که همیشه باید بخشی از استراتژی سئو شما باشد.

۲٫ عوامل اصلی رتبه بندی سایت

۹ عامل اصلی وجود دارد که باید هنگام رتبه‌بندی سایت از آن‌ها آگاه باشید که شامل موارد زیر است:

 • بازدید مستقیم از وب سایت
 • بک لینک‌ها
 • طول محتوا
 • امنیت وب سایت HTTPS
 • کلمات کلیدی
 • تراکم کلمه کلیدی
 • کلمه کلیدی در عنوان
 • کلمه کلیدی در متا
 • ویدیو در صفحه

ترافیک سایت نقش اصلی را در موفقیت شما بازی می‌کند. با این حال، گوگل بیشتر بر چگونگی یافتن وب سایت شما توسط کاربران و آنچه در آن انجام می‌دهند، متمرکز است.

بیایید چگونگی تأثیر عوامل برجسته در سئو و چگونگی استفاده از این دانش برای بهبود رتبه‌بندی در نتایج جستجو را بررسی کنیم.

۲٫۱ ترافیک مستقیم

اکثر کاربران از «ترافیک مستقیم» پرحجم استفاده میکنند. به طور سنتی، وقتی URL وب سایت خود را در مرورگر وب خود وارد می‌کنید یا بر روی لینک نشان شده کلیک می‌کنید، به طور دستی ترافیک مستقیم حساب می‌شود.

ترافیک سایت به طورمستقیم می‌تواند از طرف کارمندان شما باشد که در URL وب سایت تایپ می‌کنند. یا مشتریانی که به طور مکرر از وب سایت شما بازدید می‌کنند.

ترافیک سایت به روش مستقیم کلید رتبه‌بندی شما خواهد بود. این زمانی است که بیشتر کاربران مستقیماً به یک وب سایت مراجعه می‌کنند؛ زیرا این امر به گوگل نشان می‌دهد دامنه از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است.

۲٫۲ اقدامات کاربر

شما به یک ترافیک سایت با کیفیت احتیاج دارید. گوگل به عواملی توجه خواهد کرد که نشان می‌دهد وب سایت شما نیازهای جستجوی کاربر را برطرف می‌کند. از جمله عواملی که می‌توانید در وب سایت خود قرار دهید به شرح زیر است:

صفحات در هر بازدید

صفحات در هر مراجعه شامل صفحات مختلفی است که کاربران هنگام مشاهده در وب سایت شما به آ‌ن‌ها نگاه می‌کنند و گوگل آن را مشاهده می‌کند.

زیرا صفحات کم در هر مراجعه نشان می‌دهد که وب سایت شما اطلاعاتی که کاربران به دنبال آن هستند را ارائه نمی‌دهند یا حداقل یافتن اطلاعات مربوطه را آسان‌تر نمی‌کند.

زمان حضور در سایت

عامل رتبه‌بندی شماره دو این است که کاربران پس از ورود به سایت، چه مدت را در وب سایت شما سپری می‌کنند. آیا کاربران قصد دارند مطالب شما را بخوانند یا اینکه ۳۰ ثانیه را در وب سایت شما می‌گذرانند و می‌روند؟ زمان کم در وب سایت به گوگل نشان می‌دهد که وب سایت شما نیازهای جستجوی کاربران شما را برآورده نمی‌کند.

از طرف دیگر، کاربرانی که مدت طولانی در وب سایت خواهند ماند، آنچه را که جستجو می‌کرده اند پیدا می‌کنند و وقت خود را برای خواندن مطالب شما صرف می‌کنند. شما می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما نه تنها برای کلمات کلیدی با حجم بالای جستجو بلکه برای کلمات کلیدی مرتبط نیز بهینه شده است.

۳٫ مراجعه به ترافیک سایت

فاکتورهای رتبه‌بندی پنج تا هشت، همه به بازدید مراجعه کنندگان وب سایت شما مربوط می‌شود و این بازدید از طریق پیوند به وب سایت‌های دیگر به وب سایت شما می‌آید.

در اینجا شرح نحوه تفسیر گوگل از ترافیک سایت شما وجود دارد:

بک لینک‌ها

بک لینک، پیوند به وب سایت‌های دیگر است که به وب سایت شما هدایت می‌شوند.

هرچه وب سایت بک لینک بیشتری داشته باشد، موقعیت آن در SERP بالاتر خواهد بود.

استراتژی SEO خود را دوباره ارزیابی کنید و اطمینان حاصل کنید که روش مناسبی را هدف قرار داده‌اید.

بیشتر بخوانید: خرید بک لینک، سرمایه گذاری درست یا غلط؟

۴٫ راه‌هایی که می‌توانید ترافیک سایت خود را بهبود ببخشید

روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش شانس خود در رتبه بندی بالاتر در جستجوهای گوگل استفاده کنید. در اینجا تعدادی از بهترین روش‌های انجام این کار را توضیح می‌دهیم:

 • سرعت بارگیری صفحه خود را بهبود ببخشید
 • تصاویر خود را بهینه کنید
 • محتوای با کیفیت بالا تولید کنید
 • اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما قابل خواندن است
 • صفحات خود را به درستی قالب‌بندی کنید
 • از کلمات کلیدی استفاده کنید
 • یک برنامه تلفن همراه ایجاد کنید
 • از اینفوگرافی استفاده کنید

۵٫ نتیجه‌گیری

بهبود ترافیک سایت به روش ارگانیک و رتبه‌بندی جستجو، یک شبه اتفاق نمی‌افتد و شما باید کار خود را ادامه دهید.

در مورد ترافیک جستجوگرها موارد مختلفی وجود دارد که باید درباره آن‌ها بحث کنید. اگر بنشینید و به نظرات دیگران گوش دهید و آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید، از این موضوع آگاه خواهید شد.

آیا ترافیک سایت، رتبه‌بندی سئو را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟ یا فقط یک دامنه ارجاع می‌تواند طی چند ساعت بازدید و رتبه‌بندی وب سایت را از یک موقعیت پایین به یک موقعیت برتر افزایش دهد؟

به یاد داشته باشید که هدف سئو کمک به رتبه‌بندی یک وب سایت در SERP است؛ اما برای انجام این کار، شما باید لینک‌های قوی تری با سایر وب سایت‌های معتبر ایجاد کنید، دامنه‌های ارجاع منحصر به فردی دریافت کنید‌، نرخ پرش وب سایت خود را به حداقل برسانید، محتوای با کیفیت بالا را منتشر کنید و از کلمات کلیدی به خوبی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که با استفاده از ابزارها و استراتژی‌های مناسب ترافیک سایت خود را تقویت می‌کنید.

خدمات سئو ماهوروب:

برای اطلاعات بیشتر درباره سئو با ما تماس بگیرید و از یک جلسه مشاوره رایگان هم برخوردار شوید. با انتخاب بهترین استراتژی رونق کسب و کار خود را افزایش دهید. ماهوروب برای انتخاب بهترین استراتژی در کنار شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم