۱۳ راه کار ساده برای افزایش فروش آنلاین

تبلیغات اینستاگرام

اگر شما هم به عنوان یک کسب و کار بزرگ یا کوچک، قصد افزایش فروش اینترنتی خود را دارید، بهتر است این مقاله را تا آخر مطالعه کنید. در این جا، شما را با ۱۳ راه‌کار افزایش فروش آنلاین آشنا می‌کنیم تا بتوانید در مقابل رقبای خود قد علم کنید و بهتر شناخته شوید.

خوشبختانه، راه‌های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود دارد که بسیاری را می‌توانید بلافاصله به کار بگیرید. یکسری از آن‌ها تخصصی هستند و برخی عمومی. فرقی ندارد که کالاهای فیزیکی می‌فروشید یا خدمات، این استراتژی‌ها به شما کمک زیادی خواهند کرد.

۱-در تبلیغات خود صادق باشید

شاید به نظر واضح برسد اما بسیاری از کسب و کارهای آنلاین، تبلیغاتی انجام می‌دهند که نمی‌توانند به آن عمل کنند. نوشتن متن‌های تشویق‌کننده به خرید بسیار جذاب هستند و افراد زیادی را به خود جذب می‌کنند؛ اما اگر صادق نباشید، اعتماد مشتریان را از دست خواهید داد. این موضوع ممکن است به بهای از دست دادن یک مشتری برای همیشه باشد. بنابراین، اگر ادعایی می‌کنید یا قولی می‌دهید، حتما به آن عمل کنید. این موضوع باید در تمام بخش‌های وبسایت شما رعایت شود.

این قاعده همچنین نشان می‌دهد که شما به عنوان یک کسب و کار آنلاین خود را در چه جایگاهی قرار می‌دهید. گاهی ممکن است به وبسایت‌هایی برخورد کنید که مشخص است توسط یکی دو نفر اداره می‌شود، اما ظاهر آن را به گونه‌ای ایجاد کرده‌اند که گویی یک شرکت بزرگ چند ملیتی است. این رویکرد نه تنها کار شما را احمقانه نشان می‌دهد، بلکه به اعتبار برندتان هم لطمه می‌زند. اگر شرکت کوچکی هستید، به این موضوع افتخار کنید و به یاد داشته باشید که بسیاری از مشتری‌ها در حال حاضر به کسب و کارهای کوچک‌تر رو می‌آورند. چون این کسب و کارها می‌تواند با تمرکز بیشتری به مشتری خود خدمت‌رسانی کنند. سعی نکنید چیزی باشید که در حقیقت نیستید!

۲-با استفاده از Ad Extensions، کلیک تبلیغات خود را بالا ببرید

اگر فروشگاه اینترنتی دارید و یا مالک یک کسب و کار اینترنتی هستید، استفاده از اد اکستنشن یکی از ساده‌ترین راه‌کارهاست که به شما اجازه می‌دهد تبلیغ خود را بزرگ‌تر کنید (هم در AdWords و هم در Bing) و فضای بیشتری برای کلیک کردن در اختیار مشتریان بگذارید. جالب این جاست که این کار هیچ هزینه اضافی در بر ندارد! و نرخ کلیک شما را افزایش می‌دهد.

به مثال بالا نگاه کنید. وقتی کسی عبارت دیجی کالا را جستجو کند، به جای یک لینک برای کلیک کردن، گزینه‌های مختلفی را مشاهده می‌کند. این کار هم باعث بالا رفتن نرخ کلیک می‌شود و هم کار مشتری را آسان‌تر می‌کند. دیگر نیازی نیست که اول وارد سایت شوند و بعد به قسمت مورد نظر خود بروند. کافی است در همین مرحله، (با حذف یک مرحله اضافی) به چیزی که می‌خواهند برسند. استفاده از اد اکستنشن می‌تواند بین ۱۰ تا ۱۵ درصد، نرخ کلیک شما را بالاتر ببرد.

۳-برای جلب اعتماد، بازخورد مشتریان خود را پررنگ کنید

در دنیای دیجیتال امروز که رسانه‌ها حرف اول را می‌زنند، بازخورد مشتری هیچ وقت به این اندازه اهمیت نداشته است. این یعنی مشتریانی که از شما رضایت داشته‌اند، بهترین راه جلب اعتماد دیگر مخاطبان هستند. اگر این افراد مشهور باشند، باز هم تاثیر بیشتری خواهد داشت.

نمایش مشتریان راضی حتی می‌تواند از نوشتن متن‌های ترغیب‌کننده به خرید یا همان Sales Copy هم اثر بیشتری داشته باشد. پس برای افزایش فروش آنلاین حتما نظرات و بازخوردهای مثبتی که در مورد کار شما ارائه شده است را به رخ بکشید. این موضوع ممکن است روی صفحه محصولات، لندینگ پیج، صفحه قیمت‌گذاری یا صفحه اصلی شما باشد.

همچنین، اگر مدارک یا گواهی‌نامه‌ای دارید که منجر به بالا رفتن اعتبار شما و جلب اعتماد مشتریان بالقوه و بالفعل می‌شود، حتما آن‌ها را عنوان کنید. حتی رایج‌ترین دستاوردها و جوایز مختلف می‌توانند تاثیر شگرفی در افزایش اعتماد داشته باشند.

۴- افزایش فروش آنلاین با ضمانت بازگشت کامل پول

گاهی اوقات، یکی از قدرتمندترین فاکتورها در تصمیم‌گیری مشتری برای خرید، اجتناب از ریسک و خطر کردن است که اشاره به تمایل افراد برای دوری از ضررهای احتمالی دارد. در بیشتر مواقع، این ریسک درک شده از سوی مشتری به مسائل مالی مربوط می‌شود. چرا باید کسی محصولات شما را خریداری کند؟ اگر این محصولات درست کار نکنند، یا مشتری آن‌ها را نپسندد چه می‌شود؟ حتی خریدهای کوچک هم ممکن است ریسکی داشته باشند که منجر به پشیمانی خریدار شود. بنابراین، برای دوری از این شرایط، حتما شرایط بازگشت پول را تضمین کنید.

هر چقدر میزان ریسک را از تصمیم افراد کم کنید، احتمال این که از شما خرید کنند بیشتر و احتمال صرف نظر از خرید، کمتر می‌شود.

۵گزینه‌های کمتری ارائه دهید

این موضوع برای بسیاری از کسب و کارها غیر قابل تصور است. قطعا، ارائه محصولات بیشتر، راه بسیار خوبی برای افزایش فروش است! باید بگوییم که همیشه این طور نیست! در واقع، در بسیاری از موارد، تنوع بیشتر در محصولات منجر به شک و تردید در مخاطب شده که در نهایت به شکست در عمل فروش ختم می‌شود.

اگر گستره‌ای از محصولات مختلف دارید و به دنبال افزایش فروش آنلاین خود هستید وبسایت خود را به گونه‌ای طراحی کنید که تا حد امکان، گزینه‌های کمی را برای مخاطبان به نمایش بگذارد. این مسئله باعث می‌شود که مشتریان بالقوه شما از دیدن تعداد زیادی از گزینه‌ها، گیج نشده و شکی به دل خود راه ندهند. برای رفع این مشکل، می‌توانید محصولات خود را در دسته‌های خیلی کوچک جای دهید (اما شرایطی را مهیا کنید که افراد به چیزی که در جستجوی آن هستند، دسترسی پیدا کنند)، یا تمرکز بیشتری روی برخی از محصولات داشته باشید. در هر دو صورت، یادتان باشد که هرچه انتخاب‌های بیشتری ارائه دهید، احتمال اینکه مشتری سایت شما را رها کند و سراغ فروشنده دیگری برود، بالاتر خواهد بود.

۶تا جای ممکن گزینه‌های مختلفی برای پرداخت داشته باشید

روش‌های مختلف پرداخت، به این معناست که شما مخاطبان بیشتری را پوشش می‌دهید. برای مثال کسانی که رمز دوم نداشته باشند، می‌توانند از پرداخت در محل و یا گزینه کارت به کارت استفاده کنند. در حقیقت، فرآیند دریافت پول از مشتری را ساده‌تر می‌کنید.

۷از تصاویر با کیفیت برای محصولات خود استفاده کنید

شواهد مستحکمی وجود دارند که غذایی که به خوبی ارائه شده (تصویر و چیدمان جالبی دارد) در واقعیت هم طعم بهتری از غذایی دارد که خیلی بی‌سلیقه چیده شده و یا عکس بی‌کیفیتی از آن گرفته شده است. پس با توجه به اهمیت بالای ظاهر در برداشت انسان‌ها از کیفیت کالاها و خدمات، منطقی است که برای گرفتن عکس‌های با کیفیت هزینه کنیم. این تصاویر تاثیر بسیار خوبی بر بازدیدکنندگان وبسایت و صفحات ما خواهند گذاشت.

برای افزایش فروش آنلاین سایت خود صرف نظر از این که چه چیزی می‌فروشید، تصاویر با کیفیتی از محصولات خود ارائه دهید- با نور و تزئینات مناسب. همچنین سعی کنید که عکس‌های شما، محصول را از جهات مختلف نشان دهند، حتی اگر این کار زمان‌بر و خسته‌کننده باشد، برای مشتری ارزش زیادی دارد. مردم عاشق این هستند که پیش از خرید، حتی شناخته شده‌ترین اجناس را هم به دقت بررسی کنند.

۸ از شر لندینگ پیج‌ها (Landing Page) خلاص شوید

منظور از این استراتژی این نیست که تمام لندینگ پیج‌های خود را نابود کنید، بلکه اشاره به این موضوع دارد که باید تبلیغات آنلاین خود را بهینه‌سازی کنید. بنابراین، لازم است که تعداد مصرف‌کنندگانی که در فضای وب جستجو می‌کنند و به دنبال فروشگاه‌های آنلاین می‌گردند را لحاظ کنید و متناسب با آن، اقدام به حذف لندینگ پیج‌های اضافه کنید. خیلی از مردم علاقه‌ای ندارند که چندین دقیقه از زمان خود را صرف دیدن صفحات شما روی گوشی تلفن خود کنند، صرفا می‌خواهند به کسب و کار شما دسترسی داشته باشند.

یکی از راه‌های آسان و بهینه، استفاده از تبلیغات شماره‌ای یا فقط تماس (Call-Only ads) است. در این صورت به جای این که وبسایت خود را تبلیغ کنید، یک شماره تماس را پشت هر تبلیغی در گوگل قرار می‌دهید و وقتی افراد روی آن کلیک کنند، شماره مورد نظر آماده تماس خواهد شد. پس مشتری شما خیلی راحت و بدون گذراندن مراحل خسته‌کننده، به شما دسترسی پیدا می‌کند. شاید این موضوع را دست کم بگیرید، اما تماس بیشتر یعنی احتمال فروش بیشتر!

۹ تبلیغات ایمیلی را امتحان کنید

شاید این روش، قدیمی و کسل‌کننده به نظر برسد، اما با توجه به این که همه می‌توانند از Gmail Ads استفاده کنند، این بهترین فرصت برای شماست تا فروش خود را افزایش دهید.

در حال حاضر ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین راه ها برای افزایش فروش آنلاین هست، شاید بگویید همین حالا هم مشتریان ما را به راحتی پیدا می‌کنند و از شبکه‌های اجتماعی به ما دسترسی دارند. اما چه اشکالی دارد اگر یک مقدار زحمت بیشتری به خرج دهید و هنگامی که در حال چک کردن inbox خود هستند نیز آن‌ها هدف قرار دهید؟

یکی از بهترین راهکارها در این زمینه، استفاده از کلمات کلیدی هدف رقباست. این کار باید خیلی هوشمندانه اتفاق بیوفتد. یعنی هنگامی که فرد در صندوق ایمیل خود عبارت خاصی را جستجو می‌کند، شما هم در لیست ظاهر شوید. بلکه شما را به جای رقیبتان انتخاب کند! یک پیشنهاد ویژه می‌توانند انگیزه‌بخش باشد.

۱۰ پیام‌رسانی در کمپین‌ها و یا وبسایت شما باید کاملا اصولی باشد

تا حالا برایتان پیش آمده که روی یک تبلیغ PPC خیلی جذاب کلیک کنید و بعد وارد یک صفحه کاملا نامرتبط و یا صفحه اصلی یک وبسایت (حتی از قبلی هم بدتر است) شوید؟ آیا چیزی را که به دنبالش بودید، پیدا کردید؟ احتمالا نه!

اگر کاربری روی تبلیغ یک محصول یا خدمت خاص کلیک کند، صفحه‌ای که برایش باز می‌شود، باید دقیقا همان چیزی باشد که به دنبالش بوده – نه یک موضوع مرتبط، نه یک پیشنهاد ویژه برای یک محصول دیگر، فقط و فقط همان چیزی که در تبلیغ عنوان شده بوده است.

این روش‌ها نه تنها باعث خرید نمی‌شوند، بلکه مشتری را عصبانی می‌کنند و با بستن سریع صفحه شما، آسیب بیشتری به سابقه شما در حافظه موتور جستجوی گوگل می‌زنند. به این ترتیب، ثابت می‌کنید که وبسایت شما اصلا قابلیت جذب مخاطب را ندارد و هیچ کس حاضر نیست بیشتر از چند ثانیه در فضای مجازی شما وقت بگذراند.

بیشتر مطالعه کنید: همه چیز درباره ایمیل مارکتینگ

۱۱ در توضیحات محصول، هر سوالی را پاسخ دهید

یکی از دام‌هایی که ممکن است بسیاری از افرادی که شروع به فروش محصولات آنلاین می‌کنند را گرفتار خود کند، این است که تصور کنند که مخاطب یا مشتری، در زمینه محصول مورد نظر اطلاعات کافی دارد. حتی بعضی از فروشندگان فکر می‌کنند که مشتریان بیشتر از خود آن‌ها در زمینه کالاها و خدمات اطلاعات دارند! همه این‌ها منجر به معرفی ناقص محصول و بی‌پاسخ ماندن سوالات مشتریان می‌شود که در نهایت به معنی کاهش فروش است.

به تمام سوالاتی که ممکن است در ذهن مشتری باشد فکر کنید و پاسخ آن را در توضیحات محصول بنویسید. اگر تصور می‌کنید که حجم اطلاعات بالاست، یا آن را خلاصه کنید یا از دسته‌بندی مناسب و یا روش‌های دیگر استفاده نمایید. یکی از راه‌های تکمیل بیشتر توضیحات، استفاده از سوالاتی است که افراد در صفحه محصول یا در تماس تلفنی خود می‌پرسند. حواستان باشد که در این اطلاعاتی که ارائه می‌دهید، صرفا باید به نیازهای مشتری بپردازید، نه به این که چقدر شما خوب و درجه یک هستید!

۱۲ تا جای ممکن، گزینه‌های رایگان داشته باشید

مردم عاشق گزینه‌های رایگان هستند و هرچقدر از این گزینه‌ها بیشتر داشته باشید، افراد بیشتری به شما جذب می‌شوند و فروش آنلاین شما بالاتر می‌رود. 

به پیشنهادات فعلی خود نگاه کنید. آیا می‌توانید چیزی را به صورت رایگان ارائه کنید؟ برای مثال اگر در زمینه نرم‌افزار فعالیت می‌کنید، پس کارتان راحت است. حتی اگر این طور نباشد، می‌توانید با عضویت رایگان، یکی بخرید دو تا ببرید، اشانتیون و … شروع کنید. در این صورت، نه تنها مشتریان از خدمات رایگانی که دریافت می‌کنند، لذت می‌برند، بلکه فرصتی خواهید داشت تا خود را به افراد جدیدی معرفی کنید. شاید مشتریان آینده شما از همین گروه باشند.

۱۳- از قیمت‌گذاری چند لایه استفاده کنید

معمولا وقتی کسی به رستوران می‌رود، گزینه‌های ارزان و همینطور با قیمت بالاتر را حذف می‌کند و غذایی سفارش می‌دهد که قیمت متوسطی داشته باشد.

بسیاری از رستوران‌ها از این شیوه استفاده می‌کنند تا مشتریان را به سفارش گزینه‌های مد نظر خودشان سوق دهند. این موضوع در کسب و کارهای دیگر هم صدق می‌کند، مثلا اگر هدف شما این است که مشتری چیزی را که قیمتش ۱۵۰ هزار تومان است خریداری کند، می‌توانید یک گزینه ۱۰۰ هزار تومانی و یک گزینه ۲۰۰ هزار تومانی هم در اختیارش بگذارید. در این صورت احتمال این که فرد، محصول ۱۵۰ هزار تومانی را بخرد بیشتر است. البته همیشه این احتمال وجود دارد که کسی گزینه ارزان‌تر و یا گران‌تر را خریداری کند اما بسیاری از افراد، از نظر روانشناسی، گزینه میانی را ترجیح می‌دهند.

استراتژی قیمت گذاری محصول از قدیم سیاستی برای افزایش فروش بوده است که در دنیای دیجیتال نیز برای افزایش فروش آنلاین استفاده می‌شود. دقت کنید که این استراتژی به این مفهوم نیست که قیمت کاذب ایجاد کنید. کافی است اگر لیوان می‌فروشید، در کنار لیوان ۱۵۰ هزار تومانی خود (که هدف اصلی شماست)، دو لیوان متفاوت با قیمت‌های کمتر و بیشتر از لیوان اصلی هم داشته باشید تا ذهن مخاطب به آن جذب شود.

خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ ماهور وب

در کنار نکاتی که ذکر شد می‌توانید از خدمات مشاوره گروه ماهور وب هم کمک بگیرید. فرقی ندارد که تازه شروع به کار کرده‌اید یا یک کسب و کار قدیمی هستید و می‌خواهید فروش فعلی خود را افزایش دهید. ما در کنار شما خواهیم بود تا بتوانید بر تعداد مخاطبان خود بیافزایید و بیشتر شناخته شوید. برای اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با ما سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم