راهکارهای جادویی برای افزایش فروش سایت

امروزه افزایش فروش سایت هدف بسیاری از مشاغل کوچک و بزرگ است. چه یک خرده فروشی کوچک داشته باشید و چه برای یک غول تجاری بزرگ کار کنید، افزایش فروش از طریق کانال‌های آنلاین بسیار آسان‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد. در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از این روش‌های کاربردی آشنا کنیم.

۱۳ روش کلیدی برای افزایش فروش سایت:

خوشبختانه ده‌ها روش وجود دارد که شما می‌توانید از طریق آنها فروش آنلاین بیشتری داشته باشید. در این مقاله ما ۱۳روش را بررسی می‌کنیم که شما می‌توانید برای افزایش فروش آنلاین محصول خود یا به بیانی دیگر، افزایش فروش سایت از آن استفاده کنید. بنابراین چه کالاهای فیزیکی بفروشید و چه ارایه کننده خدمات باشید، قطعاً یکی از این روش‌ها می‌تواند موجب افزایش فروش آنلاین سایت شما شود.

۱٫ در فروش صادق باشید

بسیاری از سایت‌ها محصولاتی را برای فروش می‌گذارند که اصلا در موجودی خود ندارند و این موضوع بسیار تعجب برانگیز است. داشتن صداقت در فروش آنلاین نه تنها امری بسیار مهم است بلکه باعث افزایش اعتبار و اعتماد نام تجاری شما نیز می‌شود. هرگز ادعای چیزی را نکنید که نمی‌توانید ثابت کنید. هیچ وقت در کار خود اغراق نکنید، حتی به مقدار خیلی کم. امروزه مصرف کنندگان نسبت به روش‌های بازاریابی بسیار حساس‌اند، بنابراین صادق باشید و در تمام سیستم‌های فروش خود قابل دسترس باشید.

این اصل درمورد جایگاه تجارت شما نیز صدق می‌کند. تابه‌حال با سایتی برخورد داشته‌اید که توسط یک یا دو نفر اداره می‌شود اما نحوه عملکرد آن مانند یک کمپانی چند ملیتی بزرگ است؟ این کار نه تنها احمقانه است بلکه به اعتبار نام تجاری شما نیز ضربه می‌زند. اگر یک شرکت کوچک هستید، به آن افتخار کنید و در این مورد پیش قدم باشید. بسیاری از مصرف کنندگان دقیقاً به دلیل خدمات شخصی‌تری که می‌توانند دریافت کنند به مشاغل کوچکتر روی می‌آورند. پس، سعی نکنید چیزی باشید که نیستید.

۲٫ لینک‌های فروش و تبلیغات را به کار خود اضافه کنید

اگر اقلامی را به صورت آنلاین می‌فروشید، اضافه کردن لینک‌های تبلیغاتی به شما این امکان را می‌دهد تا با مکان‌های بیشتر برای کلیک کردن، تبلیغ خود را بزرگتر کنید. این روش هیچ هزینه اضافی هم ندارد. این تعداد کلیک‌ها، بازدید از سایت و در نتیجه افزایش فروش سایت را به همراه دارد. شگفت‌انگیزاست، نه؟

برای مثال، قرار دادن لینک مستقیم “لباس راحتی مردانه” و “لباس راحتی زنانه” می‌تواند به افرادی که در سایت خرید آنلاین به دنبال خرید لباس راحتی هستند، کمک شایانی کند. با این کار مشتری سریع‌تر و دقیق‌تر به خواسته خود می‌رسد، درنتیجه به جای مراجعه به سایت رقیب به سایت شما مراجعه می‌کند.

۳٫ به نمایش گذاشتن رضایت و اعتماد مشتری

در فضای رسانه‌های اجتماعی امروز، هرگز چیزی مهمتر از بازخورد مشتری نبوده است. خوشبختانه، این بدان معنی است که مشتریان راضی شما می‌توانند یکی از با ارزش‌ترین سلاح‌های خود یعنی رضایتشان را در اختیار شما قرار دهند.

سپاه مشتریان راضی به طور قابل توجهی حتی از بهترین نسخه فروخته شده نیز تأثیرگذارتر است، بنابراین مطمئن شوید که شما رضایتمندی و اعتماد مشتریان خود را به‌عنوان یکی از بزرگترین تبلیغات کار خود ارائه می‌دهید. این موارد می‌تواند در صفحه محصولات، صفحه قیمت گذاری و حتی صفحه اصلی شما نشان داده شوند.

به همین ترتیب، درج سیگنال‌های اعتماد می‌تواند یک روش عالی برای افزایش فروش آنلاین باشد، زیرا درک مطلوب‌تری از برند شما را در ذهن مشتری ایجاد می‌کند و می‌تواند ازهر نوع تردیدی پیشگیری کند. نتیجه‌ این کار هم برابر است با افزایش فروش سایت.

۴٫ احساس اضطرار ایجاد کنید

صادقانه و شفاف بودن در مورد اینکه چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید مهم است، اما هیچ قانونی مبنی بر اینکه شما  نمی‌توانید با ایجاد اضطرار در مشتری، او را ترغیب به خرید کنید وجود ندارد.

بسیاری از مصرف‌کنندگان به انگیزه‌هایی که احساس فوریت ایجاد می‌کنند، از پیشنهادات ویژه حساس به زمان گرفته تا محصولات با تعداد محدود، پاسخ مثبت می‌دهند. اگرچه روش‌های دستیابی به این هدف به اندازه محصولاتی که می‌توانید بصورت آنلاین خریداری کنید متنوع است، اما ممکن است برخی از استراتژی‌ها از سایر راهکارها موثرتر باشند. به‌عنوان مثال، اگر برای جلب توجه نسبت به یک محصول امکان تولید تعداد محدود را ندارید، شاید بتوانید به مشتریانی که بلافاصله متعهد به خرید می‌شوند، با پیشنهاداتی مانند حمل و نقل رایگان یا تخفیف، انگیزه مالی دهید.

۵٫ ضمانت بازگشت پول

اغلب اوقات، یکی از مهمترین عوامل در تصمیم‌گیری خریدار برای نخریدن چیزی، ریسک‌گریزی است (تمایل به جلوگیری از ضرر احتمالی). اغلب اوقات، این ریسک درک شده، یک خطر مالی است. چرا کسی باید محصولات شما را بخرد؟ اگر آنها کار نکنند یا مشتری آنها را دوست نداشت چه؟ حتی خریدهای کوچک می توانند خطر “پشیمانی خریدار” را به همراه داشته باشند، بنابراین از همان ابتدا با ارائه ضمانت بازگشت پول بر این اعتراض غلبه کنید.

مطالعه کنید: چگونه کاربران سایت خود را افزایش دهیم؟

۶٫ گزینه‌های کمتری ارائه دهید

برای بسیاری از مشاغل، این مفهوم به راحتی تصور نمی‌شود. مطمئناً ارائه محصولات بیشتر راهی عالی برای افزایش فروش است! خب، لزوماً این طور نیست. در حقیقت، در بسیاری از موارد، تنوع بیشتر در انتخاب می‌تواند منجر به عدم تصمیم‌گیری از سوی خریدار شود، که به نوبه خود منجر به از دست دادن فروش می‌شود.

اگر طیف گسترده‌ای از محصولات را در اختیار دارید، ساختار سایت یا صفحات محصول خود را به گونه‌ای در نظر بگیرید که تا حد امکان گزینه کمتری به بازدیدکنندگان ارائه دهد. این مسئله احتمال غرق شدن بازدید کننده توسط ده‌ها محصول مختلف را کاهش می‌دهد. این می‌تواند با قرار دادن محصولات شما در دسته‌های جزئی‌تر انجام شود (یک امتیاز اضافی که به بازدیدکنندگان در پیدا کردن گزینه مورد نظر کمک می‌کند)، یا این که شما می‌توانید بر تعداد کمتری از محصولات فردی تأکید بیشتری داشته باشید.

در هر صورت، به یاد داشته باشید که هرچه گزینه‌های بیشتری ارائه دهید، احتمال پشیمانی مشتری و رفتن به جای دیگر بیشتر است. پس اگر افزایش فروش سایت، هدف شماست، به این موضوع دقت کنید.

شما می‌توانید سایت‌های شناخته شده‌ای چون digikala را برای ایده گرفتن در این زمینه بررسی کنید. تحلیل شما می‌تواند منجر به گزینه‌های کمتر و یا بیشتر شود.

۷٫ روند پرداخت را آسان کنید

همانطور که سعی می‌کنید شرایط بازدید در سایت فروش آنلاین را برای مشتریان خود آسان ‌کنید، روند پرداخت را نیز ساده کنید. مراحل غیرضروری در روند پرداخت را که می‌تواند خریدار را از خرید منصرف کند، حذف کنید. از قسمت‌های غیرضروری در فرم‌ها صرف نظر کنید. وقت آن‌ها را تلف نکنید و کاری نکنید که آنها از ابتدا شروع کنند یا سایت شما را برای همیشه کنار بگذارند.

۸٫ فراهم کردن چندین شرایط پرداخت

مصرف‌کنندگان از نظر نحوه پرداخت بیش از هر زمان دیگری حق انتخاب دارند. ارائه گزینه‌های پرداخت بیشتر، مطمئناً می‌تواند برای شما دردسر‌ساز شود، اما انجام این کار راهی عالی برای افزایش فروش آنلاین است، به‌ویژه اگر سایت شما از ترافیک موبایل بالایی برخوردار باشد.

۹٫ سرمایه‌گذاری روی عکاسی از محصولات

با توجه به اینکه ظاهر، در نحوه درک ما از هر چیزی مهم است، سرمایه‌گذاری در عکاسی با کیفیت از محصول تأثیر زیادی بر بازدیدکنندگان سایت شما و در نتیجه افزایش فروش سایت خواهد داشت. صرف نظر از آنچه می‌فروشید، تصاویر با کیفیتی از محصولات خود داشته باشید. از هر زاویه قابل تصوری از محصول عکس ارائه کنید. مردم دوست دارند قبل از خرید، به ویژه از طریق آنلاین، یک محصول را از تمامی زوایا بررسی کنند.

۱۰٫ به هر سؤالی پاسخ دهید و به هر اعتراضی رسیدگی کنید

یکی از خطرناک‌ترین موقعیت‌هایی که می‌توانید هنگام فروش آنلاین به آن دچار شوید، حساب کردن روی دانش مشتریان احتمالی در مورد محصول، خدمات یا حتی بازارتان است. بسیاری از شرکت‌ها به اشتباه اعتقاد دارند که مشتریانشان بیشتر از آنچه که می‌فروشند، می‌دانند و این منجر به سوالات بی‌پاسخ یا اعتراضی می‌شود که پرداختن به آنها ناموفق است. هر دوی اینها می‌توانند به فروش آسیب برسانند.

هر سوالی را در مورد محصول خود در نظر بگیرید و خود به آن پاسخ دهید. به همین ترتیب، در مورد هرگونه اعتراض احتمالی که ممکن است در مورد پیشنهاد شما پیش بیاید، فکر کنید و پیشاپیش بر آن غلبه کنید. این ممکن است غیرعادی به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید، شما با اطلاعات غیرضروری خریداران را بمباران نمی‌کنید، بلکه دقیقاً آنچه را که برای تصمیم‌گیری آگاهانه نیاز دارند به آنها می‌دهید.

۱۱٫ تا جایی که ممکن است رایگان ارائه کنید

مردم هر آیتم رایگانی را دوست دارند و هرچه بیشتر رایگان ببخشید، مشتریان شما و نام تجاری شما را بیشتر به خاطر می‌سپارند، که می‌تواند منجر به افزایش فروش سایت بیشتر شود. به پیشنهادات فعلی خود نگاه کنید. آیا می‌توانید چیزی را به صورت رایگان اهدا کنید؟ هدیه دادن فقط یک روش عالی برای بهبود درک مردم از کسب و کار شما نیست، بلکه یک روش فوق‌العاده برای معرفی محصولات ضروری و وسوسه آنها برای خرید بیشتر است.

بیشتر مطالعه کنید: ترافیک ارگانیک چیست؟ چرا برای ترافیک ارگانیک سر و دست می‌شکنند؟

۱۲٫ قیمت‌گذاری لایه‌ای

وقتی به رستوران می‌روید، احتمال اینکه یکی از غذاهای با قیمت متوسط ​​را انتخاب کنید بسیار زیاد است. این بدان دلیل است که بسیاری از رستوران‌ها با استفاده از روانشناسی مردم را به سمت وعده‌های غذایی میان رده سوق می‌دهند. ما اغلب از ارزانترین غذاها و گرانترین‌ها که باعث جذابیت بیشتر گزینه‌های طبقه متوسط ​​می‌شود، اجتناب خواهیم کرد. این روشی است که به عنوان «قیمت گذاری طعمه» یا «قلاب و طعمه» شناخته می‌شود.

برای افزایش فروش آنلاین با ساختارهای چندلایه، می‌توان از همین اصل استفاده کرد. با قرار دادن گزینه سوم “طعمه” در ساختار قیمت گذاری خود، می‌توانید مردم را به سمت گزینه میانی سوق دهید، گزینه‌ای که واقعاً می‌خواهید آنها بخرند. مطمئناً، بعضی از افراد به هر حال به دنبال گرانترین گزینه خواهند بود ( که از نظر درآمد یک پاداش است)، اما بیشتر آنها ناخودآگاه از طعمه جلوگیری می‌کنند و گزینه میان رده را انتخاب می‌کند ، دقیقاً همان کاری که شما می‌خواهید انجام دهند.

۱۳٫ با بهینه‌سازی موبایل فروش آنلاین خود را افزایش دهید

خرید هرچه را که می‌فروشید برای بازدید کنندگان تلفن همراه تا حد ممکن آسان کنید. این ممکن است شامل یک بازنگری گسترده در روند پرداخت شما باشد، یا طراحی و راه‌اندازی یک سایت کاملاً مجزا برای موبایل. تجربه کاربری از مهمترین عناصر یک تجربه خوب موبایل طراحی شده و بسیار بهینه شده است. برای بازدیدکنندگان دشوار است که آنچه را که می خواهند – پیدا کنند و بخرند – به احتمال زیاد آنها سایت شما را به کلی کنار بگذارند.

صفحات باید تقریباً فوری بارگیری شوند. اطلاعات بیش از حد درخواست نکنید، فقط حداقل مورد نیاز. به بازدیدکنندگان اجازه دهید بعداً حتی در دستگاه دیگری به سبد خرید خود برگردند. از بازدیدکنندگان موبایل انتظار نداشته باشید که در یک جلسه به خریدار تبدیل شوند، زیرا احتمالاً (تقریباً به طور قطع) این کار را نمی کنند، اما اگر این کار را برای آنها آسان کنید، ممکن است بعداً به خریدار تبدیل شوند.

خدمات دیجیتال مارکتینگ ماهور ‌وب

ماهور ‌وب برای ارائه جدیدترن و به‌روزترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ همواره در کنار شماست. جهت دریافت خدمات مربوط به افزایش فروش سایت و کسب اطلاعات بیشتر می‎‌توانید به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم