سیر تا پیاز اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام برای کسب و کارها

نقش رسانه‌های اجتماعی در فروش و درآمدزایی آنقدر افزایش پیدا کرده است که نمی‌توان به راحتی از چیزی چون اینستاگرام مارکتینگ و مزایایش چشم پوشید. در این راهنمای بازاریابی آنلاین در اینستاگرام، تمام دلایلی که باید در این اپلیکیشن فعالیت مارکتینگ داشته باشید را برای شما شرح خواهیم داد. پس قدم به قدم با ما همراه باشید.

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

بازاریابی آنلاین در اینستاگرام راهی است که برندها برای ارتباط با مخاطبان خود و تبلیغات موثر از آن استفاده می‌کنند. اخیراً، این محبوبیت برای برندها به عنوان یک روش هیجان‎‌انگیز برای به نمایش گذاشتن فرهنگ خود، استخدام کارمندان جدید، تعامل با مشتریان و نمایش محصولات با جلوه‌ای جدید تبدیل شده است.

کاربران می‌توانند با دنبال کردن، پیگیری، پیام خصوصی، و نظر دادن یا پسندیدن عکس‌ها یا فیلم‌ها با یکدیگر تعامل داشته باشند. فیلترهای درون برنامه‌ای و گزینه‌های ویرایش اینستاگرام، این برنامه را منحصر به فرد می‌کند زیرا اولین برنامه‌ای است که ویرایش درون برنامه‌ای را به این میزان ارائه داده.

۱۴ نکته بازاریابی در اینستاگرام برای مشاغل که نمی‌توانید نادیده بگیرید:

۱٫ از یک حساب کاربری تجاری استاده کنید:

یک حساب تجاری به شما امکان دسترسی به ویژگی‌هایی را می‌دهد که نمی‌توانید با حساب شخصی استفاده کنید، از جمله:

 • Instagram insights
 • تبلیغات اینستاگرام
 • خرید اینستاگرام
 • صندوق های پیام رسانی اولیه و ثانویه
 • اطلاعات تماس و یک دکمه تماس برای عمل در پروفایل شما

۲٫ اهداف خود را به روشنی مشخص کنید:

همه سیستم عامل‌های اجتماعی ابزار هستند. اما نمی‌توانید به طور مؤثر از این ابزارها استفاده کنید، مگر اینکه بدانید که در حال ساخت چه چیزی هستید.

بازاریابی اینستاگرام می‌تواند برای بازاریابان مختلف، معنای مختلفی داشته باشد. آیا به دنبال این هستید:

 • برای تجارت خود موقعیتی آنلاین ایجاد کنید؟
 • آگاهی از برندتان را افزایش دهید؟
 • سرنخ‌های جدید دریافت می‌کنید؟
 • برند خود را به‌عنوان یک پیشرو صنعتی تاسیس کنید؟
 • محصولات را مستقیماً از طریق برنامه بفروشید.

حتی ممکن است بخواهید چندین نتیجه مختلف را با هم ترکیب کنید. اما اگر ندانید که می‌خواهید استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما را به کجا برساند، بعید است که به آنجا برسید.

۳٫ مخاطب خود را بشناسید:

کمی تحقیق می‌تواند به شما کمک کند دریابید که وقتی به روش بازاریابی اینستاگرام فکر می‌کنید به چه مخاطبانی می‌توانید دسترسی بهتری داشته باشید. به عنوان مثال، پست ما در اطلاعات جمعیتی اینستاگرام نشان می‌دهد که:

 • بیشار کاربران فعال ایسنتاگرام در محدوده سنی ۱۸ تا ۲۹ سال هستند.
 • آمریکا بزرگترین بازار اینستاگرامی را دارد.
 • ساکنان شهری بیشتر از همسایگان حومه خود از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

اما این بدان معنا نیست که شما فقط باید از اینستاگرام استفاده کنید تا سعی کنید به آمریکایی‌های شهری در۲۰ سالگی برسید. در عوض، شما باید بازار هدف خود را مشخص کنید تا بتوانید محتوایی ایجاد کنید که مستقیماً با آن مخاطب صحبت کند.

وقتی زمان انتخاب گزینه‌های هدف‌گذاری برای تبلیغات اینستاگرام شما فراگیر شود، این امر نیز بسیار مهم خواهد شد.

۴٫ پروفایل خود را بهینه کنید:

فقط در ۱۵۰ کاراکتر، بیوگرافی اینستاگرام شما باید اولین تأثیرگذاری عالی را ایجاد کند، هویت برند خود را منتقل کنید و به مردم بگویید چرا باید حساب اینستاگرام شما را دنبال کنند.

خوشبختانه، شما همچنین می‌توانید چند قسمت دیگر در پروفایل اینستاگرام خود داشته باشید تا نشان دهد که برند شما چیست و پیدا کردن شما را برای مردم راحت تر می‌کند. این شامل:

 • نام شما: ۳۰ کاراکتر، که در جستجو گنجانده شود.
 • نام کاربری شما: ۳۰ کاراکتر
 • وب سایت شما: URL قابل کلیک که می‌توانید هر زمان که دوست دارید تغییر دهید.
 • دسته بندی: یک ویژگی کسب و کار که همه چیز را درباره شما به دنیال کنندگانتان می‌گوید.
 • اطلاعات تماس: به مردم بگویید که کجا شما را پیدا کنند.
 • گزینه‌های تماس : راهی برای تعامل مستقیم با شما از صفحه پروفایل خود بدهید.

بیشتر مطالعه کنید: راهکارهای جادویی برای افزایش فروش سایت

۵٫ انتخاب عکس پروفایل مناسب:

برای اکثر برندها، عکس پروفایل اینستاگرام شما باید آرم شما باشد. این کمک می‌کند تا اعتبار کسب کنید و به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا با یک نگاه ببینند شما کی هستید.

عکس پروفایل اینستاگرام شما با نمایش ۱۱۰ در ۱۱۰ پیکسل، برش داده شده در یک دایره با قطر ۱۱۰ پیکسل است. با این وجود، باید فایلی را با حجم زیاد آپلود کنید تا مطمئن شوید که اگر اینستاگرام نحوه نمایش تصاویر پروفایل را تغییر دهد، همچنان خوب به نظر برسد.

اگر آرم شما یک مربع است، باید بزرگ‌نمایی کنید تا مطمئن شوید که کل آن در دایره نشان داده می‌شود.

۶٫ محتوای بصری جذاب ایجاد کنید

اینستاگرام یک رسانه تصویری است، بنابراین پست‌های شما باید زیبا به نظر برسند. شما به تجهیزات عکاسی حرفه ای نیاز ندارید، اما عکس‌ها و فیلم‌های شما باید حداقل واضح، روشن، و متناسب باشند.

اگر از تصاویر دیگری مانند اینفوگرافیک یا انیمیشن استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که تصاویر واضح و چشم‌نواز هستند و مطالبشان به راحتی خوانده می‌شود.

از این مهم‌تر، محتوای بصری شما باید جذاب باشد. عکس‌های عالی زیبا هستند، اما اگر آنها داستانی را تعریف نکنند یا بینندگان را هیجان زده نکنند، نمی‌توانند دنبال‌کنندگان شما را جذب کنند.

۷٫ ظاهر مختص به برند تجاری خود را در اینستاگرام ایجاد کنید

هنگامی که تصمیم گرفتید چه نوع محتوایی را منتشر کنید، باید در مورد شکل ظاهری آن تصمیم بگیرید. همانطور که در مورد ایجاد زیبایی در اینستاگرام توضیح دادیم، باید بگوییم که رنگ هم بر تصمیمات خرید و شناخت برند تأثیر می‌گذارد.

ظاهر اینستاگرام شما باید با پست‌های شما سازگار باشد تا به فالوورهای شما کمک کند تا به راحتی محتوای شما را در قسمت فیدهای خود تشخیص دهند.

۸٫ کپشن‌های عالی بنویسید:

درست است، ما  گفتیم که اینستاگرام یک رسانه تصویری است. اما این بدان معنا نیست که می‌توانید کپشن‌های خود را نادیده بگیرید. صدای برند شما به اندازه همان ظاهر برند شما مهم است. بنابراین، باید با پست‌ها سازگار باشد.

کپشن‌های اینستاگرام می‌توانند تا ۲۲۰۰ کاراکتر داشته باشند، بنابراین می‌توانید از آنها برای همه چیز از یک سوال سریع گرفته تا داستان سرایی دقیق استفاده کنید. همانطور که گفته شد، فقط دو خط اول متن در صفحه home بدون ضربه زدن روی گزینه More ظاهر می‌شود.

از آنجا که افراد تمایل دارند اسناد را به جای کامل خواندن، اسکن کنند، بهتر است تمام اطلاعات مهم را در آن دو خط اول وارد کنید.

دو نکته را درمورد کپشن نویسی درنظر بگیرید:

 • پست‌های معمولی: ۱۳۸ تا ۱۵۰ کاراکتر
 • پست‌های تبلیغاتی: ۱۲۵ کاراکتر

اگر چیز بیشتری برای گفتن دارید، آن را بگویید اما مطمئن شوید متن اضافی ارزش آن را دارد.

کپشن شما باید مرتبط، سرگرم‌کننده یا آموزنده، جذاب و با اشاره به برند تجاری باشد.

۹٫ از هشتگ‌ها هوشمندانه استفاده کنید:

هشتگ ها راهی کلیدی برای افزایش بازدید و قابلیت کشف شما هستند. شما می‌توانید در یک پست اینستاگرام حداکثر از ۳۰ هشتگ استفاده کنید. اما اگر واقع بین باشیم، انجام این کار به نفع شما نیست. توصیه می‌کنیم درهر پست بین پنج تا نه هشتگ استفاده کنید. بیشتر از این می‌تواند مانند پر کردن هشتگ به نظر برسد، این یک تاکتیک بد است که فالوورها را دلسرد می‌کند. بدتر اینکه، اگر از هشتگ‌های بی‌ربط یا تکراری استفاده می‌کنید، کاربران می‌توانند محتوای شما را برای آن برچسب مشاهده نکنند.

۱۰٫ تعامل در اینستاگرام مارکتینگ

اگر خواستار تعامل در اینستاگرام هستید، باید تعامل کنید. ارسال محتوای با کیفیت عالی است، اما اگر نظرات را نادیده بگیرید و هرگز با پروفایل‌های دیگر ارتباط برقرار نکنید، در شبکه تنها خواهید مانید.

حداقل به نظراتی که کاربران برای شما ارسال می‌کنند پاسخ دهید. اما همچنین به دنبال حساب‌های محبوب خود باشید، آنها را دنبال کنید، و پست‌های آنها را لایک کنید و نظر دهید. خود را به روشی غیر تبلیغاتی قابل مشاهده کنید.

پین کردن نظرات از طرفداران برتر، یا به بیان دیگر نظراتی که به احتمال زیاد باعث ایجاد مکالمه می‌شود، روشی برای افزایش بازدید در پست‌های شما است.

این باعث می‌شود که تعامل شما سازنده باشد، زیرا شانس بیشتری برای پاسخگویی به افراد واقعی دارید تا رباتها یا ترول‌ها.

بیشتر مطالعه کنید: ۷ گام برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی

۱۱٫ از استوری‌های اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید:

هنگامی که صحبت از سیر تا پیاز اینستاگرام مارکتینگ می‌شود، باید گفت که نیمی از مشاغل موجود در اینستاگرام از Stories استفاده می‌کنند. نتایج خوبی هم می‌گیرند: یک سوم از بیشترین بازدیدهای داستان توسط مشاغل ارسال شده است. استوری‌ها بخش اصلی یک استراتژی خوب بازاریابی در اینستاگرام هستند.

استوری‌های اینستاگرام پس از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند. دنبال‌کنندگان انتظار دارند که استوری‌های شما واقعی‌تر و خام‌تر‌ از خوراک تنظیم شده شما در اینستاگرام باشند. آنها فرصتی را برای ارتباط با فالوورها و ایجاد روابط فراهم می‌کنند.

اگر طرفداران، شما را در استوری‌های خود تگ کنند، می‌توانید آن محتوا را با استوری کردن به اشتراک بگذارید. این می‌تواند یک روش آسان و یکپارچه برای به اشتراک گذاشتن محتوای تولید شده توسط کاربر باشد ضمن اینکه راهی است برای تشکر از مخاطبان.

۱۲٫ لایو بگذارید

یکی دیگر از روش‌های مفید اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام، استفاده از قابلیت لایو است. Instagram Live راه‌های بالقوه زیادی برای برقراری ارتباط با طرفداران به صورت بی‌درنگ ارائه می‌دهد. برای استفاده مؤثر از لایو اینستاگرام، راهکارهای زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

با استفاده از گزینه «افزودن یک مهمان» برای لایو مشترک با یک متخصص صنعت یا اینفلوئنسر همکاری کنید.

 • از پشت صحنه یک اتفاق مهم لایو بگذارید.
 • میزبان یک کارگاه آموزشی باشید.
 • با اعضای یک تیم مصاحبه کنید.
 • با یک مشتری یا خریدار یا فالوور صحبت کنید.

۱۳٫ در زمان مناسبی پست بگذارید:

آیا می‌دانید بهترین زمان ارسال در اینستاگرام براساس صنعت شما متفاوت است؟ شما می‌توانید با جستجو در مورد زمان مناسب برای گذاشتن پست به نتایج خوبی برسید. راه دیگر هم این است که بعد از مدتی کار کردن با اینستاگرام از تحلیل‌های خود این اپلیکیشن استفاده کنید. این آمارها دقیقا به شما نشان می‌دهند که مخاطبانتان در چه ساعتی از روز یا چه روزی در هفته بیشتر فعال هستند.

۱۴٫ از یک اینفلوئنسر کمک بگیرید

در آخرین نکته از سیر تا پیاز اینستاگرام مارکتینگ، باید بگوییم که کار با یک اینفلوئنسر می‌تواند در کنار افزایش بازدید نام تجاری شما، به اعتبارتان نیز کمک کند. یک نظرسنجی نشان داده است که تقریباً نیمی از کاربران روزانه اینستاگرام به دلیل توصیه اینفلوئنسر خرید خود را انجام داده‌اند.

بازاریابی اینستاگرامی خود را در کنار سایر کانال‌های اجتماعی خود مدیریت کنید. از یک داشبورد می‌توانید پست‌ها و داستان‌ها را برنامه‌ریزی کنید. تصاویر را ویرایش کنید و عملکرد را بسنجید.

سیر تا پیاز اینستاگرام مارکتینگ با گروه ماهور وب

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره درمورد بازاریابی دیجیتال و استراتژیهای اینستاگرام مارکتینگ با گروه تخصصی ماهور وب به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم