تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی اولین قدم در ایجاد یک کمپین برای جستجوگرهاست و باید اولویت اول شما باشد.

اگر در حال یادگیری سئو و چگونگی انجام بازاریابی دیجیتال هستید، بدون شک تحقیق کلمات کلیدی چیزی است که درباره آن بسیار می‌خوانید؛ اما چرا این‌قدر به این موضوع برمی‌خوریم؟

تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

یادگیری نحوه انجام تحقیق کلمات کلیدی یک کار اساسی در سئو است که شامل شناسایی کلمات و عبارات معروفی است که افراد وارد موتورهای جستجو می‌کنند. وقتی بدانید افراد به دنبال چه چیزی هستند، می‌توانید محتوا را روی این عناوین متمرکز کنید. تحقیقات کلمات کلیدی درک بهتری درباره میزان تقاضا برای کلمات کلیدی خاص به بازاریابان می‌دهد. رقابت در نتایج جستجوی ارگانیک برای این اصطلاحات کار سختی است.

تحقیق درمورد کلمات کلیدی فقط در مورد تأیید تعداد جستجوهای یک کلمه کلیدی خاص نیست. بلکه در مورد بررسی روش‌های مختلفی است که مردم برای تحقیق در مورد یک ایده یا موضوع استفاده می‌کنند. به همین ترتیب، تحقیق در مورد کلمات کلیدی محبوب نه‌تنها قسمت بزرگی از بهینه‌سازی موتور جستجو است، بلکه یک عنصر اصلی در بازاریابی محتوا نیز محسوب می‌شود. چرا؟ چون تحقیقات درمورد کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند ایده‌هایی برای پست بعدی وبلاگ خود پیدا کنید و درباره نیازهای مخاطبان خود بیشتر بیاموزید.

درنهایت، با تحقیق روی واژه‌هایی که افراد در موتورهای جستجو تایپ می‌کنند و با استفاده از نتیجه این تحقیقات با تولید محتوای هدفمند، می‌توانید ترافیک را به سایت خود هدایت کنید.

تحقیق کلمات کلیدی درواقع پیدا کردن کلماتی است که کاربران اینترنت برای یافتن آنچه به دنبال آن هستند از آن استفاده می‌کنند. برخی از کلمات کلیدی طولانی و برخی دیگر کوتاه هستند.

اما این فقط کاربران نیستند که کلمات کلیدی را جستجو می‌کنند. گوگل و سایر موتورهای جستجو برای یافتن کلمات کلیدی و رتبه‌بندی وب‌سایت شما برای این اصطلاحات، محتوای وب‌سایت شمارا می‌خوانند. اینجاست که کار سئو شروع می‌شود.

بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی چیست؟

چرا تحقیقات درمورد کلمات کلیدی بسیار مهم است؟

تحقیقات درمورد کلمات کلیدی فرآیند یافتن کلمات کلیدی برای کسب‌وکار شما و درک نحوه رتبه‌بندی این کلمات کلیدی در گوگل است.

دلایل بسیاری وجود دارد که به ما می‌گوید چرا باید تحقیق درمورد کلمات کلیدی را در اولویت اول یک کمپین بازاریابی دیجیتال قرارداد. در اینجا برخی از مهم‌ترین دلایل را برای شما آورده‌ایم:

  • دانستن کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند برند و کسب‌وکار خود را بهتر درک کنید. چه چیزی می‌فروشید؟ خدمات شما چیست؟ اگر این را نمی‌دانید، شناسایی کلمات کلیدی شما می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید.
  • تحقیقات درمورد کلمه کلیدی می‌تواند اطلاعات حیاتی را به شما بگوید. مثلاً جایی که برای کلمات کلیدی رتبه‌بندی می‌شوید، رتبه‌بندی کدام کلمات کلیدی آسان است و رقبای شما برای کدام کلمات رتبه‌بندی می‌شوند.
  • تحقیق کلمات کلیدی می‌تواند به شما بگوید که افراد بیشتر ازآنچه شما فکر می‌کنید جستجو می‌کنند و اینکه چه چیزی را جستجو می‌کنند.
  • موتورهای جستجو فقط در صورتی می‌توانند وب‌سایت شمارا رتبه‌بندی کنند که بدانند کسب‌وکار شما چیست. هدف قرار دادن کلمات کلیدی در صفحات مختلف وب‌سایت شما به این معنی است که گوگل می‌تواند شمارا برای آن کلمات کلیدی رتبه‌بندی کند.
  • شناسایی کلمات کلیدی برای استفاده در وبلاگ‌ها می‌تواند بازدیدکنندگان را به وب‌سایت شما سوق دهد.

تحقیق کلمات کلیدی نقطه شروعی برای یک کمپین بازاریابی دیجیتال است، اما این امر باید یک‌روند مداوم باشد. شما باید مرتباً کلمات کلیدی خود را بررسی کرده و از نحوه رتبه‌بندی آن در مقایسه با رقبای خود مطلع شوید.

پس از تحقیق درباره کلمات کلیدی خود، محتوا و صفحاتی را ایجاد کنید که روی کلمات کلیدی متمرکز باشند. همراه با سایر استراتژی‌های جستجوگرها، این می‌تواند به شما کمک کند تا افراد وب‌سایت شمارا پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: اصول اولیه بازاریابی و فروش چیست؟

هرچند وقت یک‌بار باید درباره کلمات کلیدی تحقیق کنیم؟

تحقیق کلمات کلیدی کاری نیست که بخواهید فقط یک‌بار انجام دهید. پایه و اساس وب‌سایت شما بر اساس کلمات کلیدی بنا شده است. زبان جستجو به‌طور مداوم تغییر می‌کند. کلمات کلیدی جدید، دائماً در حال شکل‌گیری هستند و نیازهای مخاطبان شما توسعه و رشد می‌یابد. درنتیجه، تحقیق کلمات کلیدی کاری است که هر زمان که می‌خواهید محتوای جدید در وب‌سایت ایجاد کنید، باید انجام دهید. هنگامی‌که به دنبال راه‌اندازی یک وب‌سایت جدید هستید، یا در حال نوشتن یک پست جدید برای یک سایت هستید، هنگام تصمیم‌گیری در مورد تبلیغ یک محصول یا خدمات خاص و موارد دیگر هستید، باید تحقیقات درباره کلمات کلیدی را انجام دهید. همچنین هنگام تغییر ساختار سایت بسیار مفید است.

محتوای وب‌سایت شما باید پاسخگوی نیازهای مخاطبان شما باشد. با ارزیابی مرتب روش‌های جستجوی افراد و با شناسایی آن‌ها، نه‌تنها محبوب‌ترین جستجوها بلکه همچنین روش‌های خاص و دائماً در حال تغییر افراد برای جستجوی محتوا در فضای اینترنت را خواهید شناخت؛ و با استفاده از آن به ایجاد محتوایی بپردازید که مخاطبان شما از آن لذت خواهند برد و آن را با دیگران به اشتراک خواهند گذاشت.

بیشتر بخوانید: چرا بمباران کلمات کلیدی یا Keyword Stuffing کار اشتباهی است؟

چگونه تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهیم

تمام تحقیق کلمات کلیدی با یک موضوع یا ایده شروع می‌شوند که ” seed” نیز نامیده می‌شود. این دانه می‌تواند دانش صنعت شما، از عضو بودن فعال در انجمن‌ها و گروه‌های آنلاین مرتبط، یا از محصولات و خدمات ارائه‌شده شما حاصل شود.

وقتی لیست خوبی تهیه کردید، باید میزان محبوبیت هر کلمه کلیدی را تعیین کنید و ببینید رتبه‌بندی آن‌ها در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) چقدر است. این همان جایی است که یک ابزار کلمه کلیدی مفید واقع می‌شود. با وارد کردن یک seed در یک ابزار تحقیقاتی مانند Keyword Explorer شروع کنید. این ابزار جزئیاتی درباره میزان محبوبیت جستجو و دشوار بودن رتبه‌بندی مناسب برای آن کلمه کلیدی را به شما ارائه می‌شود.

اصطلاحات seed فقط به معیارهایی مانند میزان جستجو منجر نمی‌شوند. آن‌ها پیشنهاد‌های جدیدی در ارتباط با کلمات کلیدی مرتبط ارائه می‌کنند که شاید شما به آن‌ها فکر نکرده باشید.

خدمات سئو ماهوروب

حالا که با مفهوم و اهمیت کلمات کلیدی آشنا شدید، باید تحقیق درباره آن‌ها را شروع کنید. کلمات کلیدی پایه و اساس سئو هستند. پس بهتر است برای اطمینان از درستی مسیری که انتخاب می‌کنید، یک مشاور حرفه‌ای را در این مسر کنار خود داشته باشید. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم