نقطه ضعف‌های فروش اینترنتی در ایران

این روزها حتماً همه شما حداقل یک بار به صورت اینترنتی خرید کرده‌اید یا دست کم به این روش خرید فکر کرده‌اید. هر چند که در شلوغی‌ها و گرفتاری‌های زندگی امروزی، خرید اینترنتی بسیاری از مشکلات ما را حل می‌کند اما همیشه هم خرید و فروش‌های اینترنتی با رضایت کامل دو طرف همراه نیست. در این مقاله به بررسی نقطه‌ ضعف‌های فروش اینترنتی در ایران می‌پردازیم.

۱٫ هزینه‌های وب سایت

برنامه ریزی، طراحی، امنیت و نگهداری یک وب سایت تجارت الکترونیک حرفه‌ای ارزان نیست، به خصوص اگر انتظار فروش زیاد و فزاینده‌ای را دارید. این در واقع اولین مورد از نقطه ضعف‌های فروش اینترنتی در ایران است. بسیاری از وبسایت‌ها به دلیل هزینه‌های بالای کار، محیط کاربری راحت و مناسبی در اختیار کاربران قرار نمی‌دهند.

۲٫ هزینه‌های زیرساخت

هرچند در این روش شما هزینه ای بابت تهیه فروشگاه پرداخت نمی‌کنید، اما باید در مورد هزینه‌های فضای فیزیکی برای آماده کردن سفارش، انبار کردن کالاها و فضایی برای کارکنان برای این کارها فکر کنید.

۳٫ هزینه های تبلیغات

 در حالی که بازاریابی آنلاین می‌تواند راهی بسیار کارآمد برای جذب مشتری مناسب برای محصولات شما باشد، اما بودجه سخاوتمندانه‌ای را می‌طلبد.

بیشتر بخوانید: آیا تبلیغات کلیکی واقعا ارزشش را دارد؟ مزایا و معایب تبلیغات کلیکی یا PPC

۴٫ جلب اعتماد مشتری در فروش اینترنتی در ایران

 ایجاد نام تجاری قابل اعتماد ممکن است دشوار باشد، به‌خصوص بدون داشتن یک تجارت فیزیکی با سابقه و تعامل رو در رو بین مشتریان و کارکنان فروش. شما باید هزینه‌های راه‌اندازی یک سیستم خدمات خوب به مشتری را به‌عنوان بخشی از کسب‌و‌کار آنلاین خود در نظر بگیرید.

۵٫ افزایش رقابت

با تجارت الکترونیکی نه تنها مشتریان بالقوه افزایش می‌یابند، بلکه تعداد رقبا نیز بیشتر می‌شود. دستیابی به مشتری‌های جدید امکان‌پذیر است، اما فقط با داشتن یک استراتژی SEO و بازاریابی درونی برای جذب بازدیدکنندگان به وب سایت و مهمتر از همه با سرمایه گذاری خوب در کمپین‌های Google AdWords و شبکه‌های اجتماعی ممکن است.

بیشتر بخوانید: سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

۶٫ عدم تماس فیزیکی با محصول در فروش آنلاین در ایران

در فروشگاه آنلاین، مشتریان نمی‌توانند محصولات را لمس کنند یا آنها را امتحان کنند. به همین دلیل نوشتن متن و عکس‌برداری بسیار مهم است، آنها باید اقناع کننده باشند و مشتریان را به خرید دعوت کنند. توضیحات محصول باید جامع باشد و کلیه مشخصات فنی را ارائه دهد. عکس‌ها باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند و محصولات را از زاویه‌های مختلف نشان دهند. بسیاری از وبسایت‌های ایرانی از این جهت مشکل دارند.

۷٫ خریدارانی که ممکن است کم طاقت باشند

اگر مشتری شما در فروشگاه آنلاین سوالی دارد، یک فروشنده باید آماده پاسخگویی به آنها باشد. با این حال، یکی از نقطه ضعف‌های تجارت الکترونیک این است که اکثر کسب و کارها در پاسخگویی به سوالات مشتری با تأخیر عمل می‌کنند.

واقعیت این است که بیشتر مشتریان انتظار دارند در کمتر از یک ساعت، پاسخی دریافت کنند. اگر پاسخ دادن به پیام آن‌ها به تأخیر بیفتید، آن‌ها می‌توانند عصبانی شوند و به جای آن در مکان دیگری خرید کنند. شما باید ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته آنلاین باشید.

۸٫ افزایش پیدا کردن تفاوت قیمت محصولات

در چند سال گذشته یکی از بزرگترین مزیت‌های فروش اینترنتی، قیمت مناسب محصولات عرضه شده بود. این در حالی است که قیمت محصولات یک عامل مهم در تصمیم گیری خریدار است. ولی امروزه این نکته دیگر در مورد فروش اینترنتی صادق نیست و در خیلی از موارد قیمت محصولات ارائه شده خیلی بیشتر از قیمت واقعی آن‌هاست. این امر باعث می‌شود خریدار، خرید سنتی را ترجیح دهد. در حقیقت این مزین حالا به یکی از نقاط ضعف فروش آنلاین در ایران بدل شده است.

بسیاری از سایت‌های ایرانی به همین دلیل در حال از دست دادن مشتریان خود هستند.

۹٫ پایین آمدن کیفیت محصولات نسبت به گذشته

می‌توان گفت کیفیت محصول بعد از قیمت آن، دومین فاکتور مهم در خرید است. در یکی دو سال اخیر کیفیت محصولات نسبت به گذشته افت چشمگیری داشته است. این موضوع می‌تواند فروش آنلاین در ایران را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد.

۱۰٫ موجود نبودن محصولات

در خیلی از موارد، تنوع محصولاتی که برای فروش نمایش داده می‌شود زیاد است. خریدار وقت خود را صرف گشتن در صفحات و محصولات می‌کند و به علت تنوع زیاد وقت بیشتری برای انتخاب محصول مورد نظر می‌کند. اما زمانی که محصولی را انتخاب می‌کند و اقدام به سفارش می‌کند، با این پاسخ مواجه می‌شود که مورد انتخابی موجود نیست، یا به زودی موجود می‌شود. این امر موجب می‌شود تا خریدار احساس کند که فروشنده برای وقت و سلیقه او ارزش قائل نیست.

۱۱٫ معیوب بودن محصول و مرجوع کردن آن

زمانی که خریدار محصول را دریافت می‌کند، متوجه وجود ایراد در کارکرد محصول یا ظاهر آن می‌شود. همین موضوع باعث کم‌ شدن اعتماد خریدار نسبت به فروشنده می‌شود و یعنی کاهش فروش اینترنتی در ایران.

برخی از فروشندگان روند کار مرجوع کردن را آسان می‌کنند، اما بسیاری از آنها بازگشت کالاهای خود یا بازپرداخت را برای خریدار بسیار سخت می‌کنند. هزینه حمل و نقل را نمی توانند پس بگیرند. بسته بندی، حمل‌و‌نقل و پرکردن  فرم‌های مناسب، دردسرهایی است که می‌تواند در صورت خرید حضوری از آن جلوگیری کند.

۱۲٫ تأخیر زمانی بین پرداخت پول و دریافت محصول

این روزها تعداد افرادی که در ایران به صورت اینترنتی خرید می‌کنند، رو به افزایش است. اما تعداد نیروی انسانی لازم برای بخش تحویل محصول تغییری نکرده است. به همین دلیل معمولا زمان زیادی طول می‌کشد تا محصول به دست خریدار برسد. اگرچه مدت زمان انتخاب، خرید و پرداخت یک محصول آنلاین ممکن است بیش از ۱۵ دقیقه طول نکشد، اما تحویل محصول به مشتری ممکن است چندین روز زمان ببرد. این امر مشتری را دلسرد کرده و از خرید آنلاین او جلوگیری می‌کند.

۱۳٫ عدم وجود امکان امتحان کردن کالا قبل از خرید

زمانی که خریدار به روش سنتی خرید می‌کند، می‌تواند کالا را امتحان کند. مثلاً اگر لباس یا کفش باشد سایز آن را امتحان می‌کند یا اگر لوازم برقی باشد سلامت آن را چک می‌کند. ولی وقتی به صورت اینترنتی خرید را انجام دهد، ممکن است این امکان دیگروجود نداشته باشد. متأسفانه در اکثر موارد هم اگر کالا را تحویل بگیرد و بخواهد آن را مرجوع کند احتمالاً یا باید فرآیند پیچیده‌ای را برای این کار طی کند یا به طور کل این امکان برایش وجود ندارد. تعداد وبسایت‌هایی که کالا را بدون چون و چرا از مشتری پس بگیرند هنوز کم است.

تا زمانی که از نزدیک با یک برند یا محصول آشنا نباشید، خرید آنلاین نیاز به ریسک بالایی دارد و این همیشه به نفع شما نیست. اندازه‌ها غالباً نادرست هستند. فقط با نگاه کردن به عکس نمی‌توانید بافت، پارچه، تناسب، برش، کیفیت، وزن یا دوام را تعیین کنید. محصولی که بسیار زیبا به نظر می‌رسد وقتی آن را در دست بگیرید ممکن است احساس پرزرق و برق، ناجور یا ارزان بودن کنید.

۱۴٫ هزینه ارسال فروش اینترنتی در ایران

در بیشتر موارد هزینه ارسال درصورتی رایگان محاسبه می‌شود که خریدار مبلغ زیادی خرید کرده باشید. در بعضی موارد ممکن است هزینه ارسال با قیمت کالای خریداری شده برابری کند. همین موضوع منجر به منصرف شدن خریدار می‌شود. این هم یکی دیگر از نقطه ضعف‌های فروش اینترنتی در ایران است.

 خدمات دیجیتال مارکتینگ ماهور وب

اگر برای رونق کسب‌و‌کار خود به مشاوره نیاز دارید می‌توانید به قسمت تماس با ما و برای مطالعه بیشتر درباره بازاریابی آنلاین و تولید محتوا به بخش وبلاگ در وبسایت ماهور وب مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم