آیا تبلیغات کلیکی واقعا ارزشش را دارد؟ مزایا و معایب تبلیغات کلیکی یا PPC

وقتی نوبت به سئو و بازاریابی دیجیتال می‌رسد، رقابت زیادی برای بیشتر مشاغل وجود دارد. هدف نهایی همه این اقدامات هم این است که وب سایت شما در بالای صفحه موتورهای جستجو ظاهر شود. برای اکثر وب سایت‌ها، این کار ساده‌ای نیست. عوامل زیادی در روند دست‌یابی به سلطه موتور جستجو دخیل هستند. با این حال، گزینه دیگری برای نتایج جستجو وجود دارد که بسیار محبوب است: تبلیغات کلیکی، تبلیغات PPC یا پرداخت در ازای هر کلیک.

بسیاری از کسب و کارها برای افزایش ترافیک به این روش اعتماد می‌کنند، اما آیا لازم است؟ یا حتی ارزش آن را دارد؟ در این مقاله، ما برخی از مزایا و معایب تبلیغات کلیکی را بررسی می‌کنیم.

تبلیغات کلیکی یا PPC چگونه کار می‌کند؟

اگرچه Google Ads محبوب‌ترین برنامه تبلیغات کلیکی است، اما آمازون، بینگ و بسیاری دیگر از وب سایت‌های معروف همین نوع خدمات را ارائه می‌دهند. روش کار به این صورت است که شما ثبت نام می‌کنید و خدمات متناسب با بودجه‌ای که تعیین می‌کنید دریافت  می‌کنید.

Google محدودیت ماهیانه‌ای برای این موضوع تعیین خواهد کرد که با توجه به بودجه مد نظر شما می‌تواند متفاوت باشد. تبلیغ شما در بالای نتایج جستجو نشان داده می‌شود و وقتی کسی روی آن کلیک می‌کند، هزینه‌ای به ازای این کلیک پرداخت می‌کنید. هزینه هر کلیک به نحوه ارائه خدمات بستگی دارد. تبلیغ شما در ساعات مشخصی از روز در مناطق هدف نشان داده می‌شود.

در بهترین حالت، PPC می‌تواند راهی برای بازاریابان دیجیتال باشد تا بتوانند از طریق هدف گیری مجدد مخاطبان، دسترسی خود را بهینه کنند. از طرف دیگر، PPC همچنین یکسری معایب واقعی دارد که نباید از آن‌ها غافل شد.

در حالی که برخی از معایب تبلیغات PPC همیشه برای کسانی که از آن استفاده می‌کردند مشهود بوده است، معایب خاص دیگری نیز وجود دارد که اخیراً به دلیل تغییرات جو دیجیتال در طول زمان برجسته شده است.

دانستن این نکته مهم است که یک کمپین PPC دارای مزایایی است که می‌تواند به رشد کسب و کار کوچک شما کمک کند. با وجود بسیاری از گزینه‌های تبلیغاتی، دشوار است که از کجا شروع کنیم.

تبلیغات PPC یک روش امتحان شده و واقعی است که باعث می‌شود علاقه‌مندان بر روی تبلیغاتی که مستقیماً به سایت شما پیوند دارند کلیک کنند.

بیشتر مطالعه کنید: راه‌های ساده و شگفت‌انگیز برای افزایش رتبه سایت

۵ مزیت تبلیغات کلیکی یا تبلیغات PPC

یک: سرمایه گذاری مقدماتی کوچک

اکثر اشکال تبلیغات به یک سرمایه‌گذاری نسبتاً بزرگ نیاز دارند.

بازاریابی با روش تبلیغات کلیکی برای شروع کار هزینه زیادی ندارد. زیرا بیشتر موتورهای جستجو برای شروع کار PPC از شرکت‌ها هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند، این بدان معناست که برای تنظیم حساب مجبور به پرداخت هزینه نیستید.

با بازاریابی PPC، تنها وقتی شخصی روی تبلیغ شما کلیک می‌کند، هزینه را پرداخت می‌کنید. برای شروع می‌توانید حساب PPC خود را با موجودی ۳۰۰ دلار شروع کرده و بودجه خود را از آنجا افزایش دهید.

شما ملزم به استفاده از کل بودجه ظرف ۳۰ روز نیستید و می‌توانید آن را تا ماه بعد ذخیره کنید.

دو: شما کنترل این کمپین را در دست دارید

می‌توانید تبلیغات PPC خود را در صورت تمایل تغییر دهید. تنظیم کردن این تبلیغات آسان است. با این کار هم می‌توانید کنترل کاملی بر بازاریابی خود داشته باشید، هم آن را به عنوان راهی آسان برای تبلیغ خدمات و محصولاتتان در نظر بگیرید.

همچنین می‌توانید کلمات کلیدی را که افراد باید برای یافتن تبلیغات شما جستجو کنند، تنظیم کنید. هنگام کار با تبلیغات کلیکی، تغییر تبلیغات برای تأمین پیشرفت‌های صنعت یا مطابقت با آخرین روندها مهم است. جهان همیشه در حال تغییر است. آیا تبلیغات شما نباید همین کار را انجام دهد؟

سه: اندازه گیری نتایج تبلیغات کلیکی آسان است

همانطور که پیشترگفتیم، هنگام ارتقا کسب و کار شما و انجام کارهایی مانند سئو، گزینه‌های بازاریابی دیجیتال زیادی وجود دارد. با این حال، اندازه‌گیری نتایج حاصل از برخی روش‌های بازاریابی می‌تواند دشوار باشد. این در مورد بازاریابی PPC صدق نمی‌کند.

سرویس‌هایی مانند Google Ads به شما امکان می‌دهد که به راحتی ارزیابی خود را انجام دهید:

  • کلید واژه‌ها
  • تبلیغاتی که توسط خریداران بالقوه مشاهده می‌شود.
  • کدام تبلیغات بهترین عملکرد را دارند.
  • کلیک کردن از طریق نرخ (CTR)
  • تبدیل (پیوندها)

هیچ دلیلی برای پرداخت هزینه تبلیغاتی که کار نمی‌کند وجود ندارد و با تبلیغات PPC شما مجبور به این کار نمی‌شوید. با یک ارزیابی درست می‌توانید بسنجید که تبلیغات کلیکی برای شما مناسب هستند یا خیر.

بیشتر مطالعه کنید: ۱۴ تکنیک برای سئو خارجی سایت

چهار: نتایج سریع

در دنیای تجارت، زمان، پول است. این بدان معنی است که شما می‌خواهید در اسرع وقت شروع به گرفتن نتیجه از تبلیغات خود کنید. با یک بازاریابی پرداخت کلیکی، در عرض چند روز می‌توانید شاهد افزایش بازدیدکنندگان از وب سایت خود باشید.

این بدان دلیل است که تبلیغات شما در بالای نتایج جستجو قرار می‌گیرد. سپس کاربرانی که به دنبال راه حلی برای مشکلات خود و یا یک محصول مرتبط با وب سایت شما هستند، بر روی آن‌ها کلیک می‌کنند. این یک تنظیم ساده و در عین حال بسیار موثر است.

پنج: تنظیم بودجه با تبلیغات کلیکی

مهم نیست که کسب و کار شما بزرگ یا کوچک باشد، همه مقداری بودجه بازاریابی دارند. دربسیاری از انواع تبلیغات شما نیاز به پرداخت هزینه‌ای کلان و بزرگ دارید. با بازاریابی تبلیغات کلیکی، می‌توانید بودجه خود را تعیین کنید زیرا فقط زمانی که شخصی روی تبلیغات شما کلیک می‌کند هزینه می‌کنید.

شما می‌توانید مبلغ مشخصی را برای فعالیت بازاریابی خود در نظر بگیرید. پس از اتمام بودجه، تبلیغات نیز متوقف می‌شوند. هرگز از شما هزینه اضافی دریافت نمی‌شود یا هزینه‌های مخفی به شما تعلق نمی‌گیرد.

۵ عیب تبلیغات کلیکی یا PPC:

در کنار مزایای تبلیغات کلیکی لازم است که به معایب آن هم اشاره‌ای داشته باشیم تا با توجه به شرایط کسب و کار خود بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

یک: روش یادگیری پیچیده تبلیغات PPC

ناگفته نماند که مدیریت یک کمپین PPC چیزی غیر از انتخاب و بازی است. برای اجرای یک استراتژی موثرPPC، باید اطلاعات خوبی داشته باشید که برای تازه واردان بسیار طاقت فرسا است.

در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی وب، PPC به طور کلی یکی از پیچیده‌ترین روش‌های یادگیری را دارد و حتی برای سطح ابتدایی به مهارت قابل توجهی نیاز است.

دو: تبلیغات PPC می‌تواند هزینه‌بر باشد

PPC نه تنها یکی از پیچیده‌ترین روش‌ها برای مهارت یافتن است، بلکه همچنین یکی از پرهزینه ترین روش‌ها است.

اشتباهاتی که در استراتژی PPC با حجم بالا انجام می‌شود می‌تواند آنقدر هزینه‌بر باشد که بازاریابان را از انجام هرگونه تلاش اضافی منصرف کند.

اگرچه سود بردن از PPC غیرممکن نیست، اما تلاش برای این کار نیاز به طرز فکری دارد که با از دست دادن مبلغ سرمایه‌گذاری شده در ابتدای کارزار انطباق داشته باشد.

سه: کاهش بالقوه ROI در تبلیغات کلیکی

حتی پس از صرف وقت برای سرمایه‌گذاری در دستیابی به مهارت‌های لازم برای PPC، روندهای نشان می‌دهند که مشتریان بالقوه تعاملات بسیار کمی با تبلیغات از هر نوع دارند.

همانطور که آژانس‌های تبلیغاتی سنتی با کاهش درآمد تبلیغات چاپی دست و پنجه نرم می‌کنند، بازاریاب‌های PPC نیز مجبور شده‌اند با این واقعیت کنار بیایند که تعداد بیشتری از کاربران شروع به استفاده از نرم افزار مسدود کردن تبلیغات کرده‌اند.

در حالی که می‌توان از خدمات SEO برای هدایت ترافیک به صفحات وب از طریق نمایش رتبه صفحه استفاده کرد، شیوع نرم افزار مسدود کننده تبلیغات، اساساً مواردی را قفل می‌کند که با هیچ تغییری در روش PPC حاصل نمی‌شود.

در حال حاضر، خطر از دست دادن سرمایه در تبلیغات پولی ممکن است به طور مساوی با آنچه در صورت موفقیت به دست می‌آید، مطابقت نداشته باشد.

چهار: نتیجه هدفمند معکوس، نتیجه معکوس می‌دهد

آنچه اغلب به عنوان یکی از مزایای مشخصه تبلیغات PPC ذکر می‌شود، می‌تواند یکی از ناامیدکننده ترین موارد نیز باشد.

ارسال متن برخی از تبلیغات PPC می‌تواند برای فعال کردن تبلیغات با شناسایی یک کلمه کلیدی مشخص در سوالات جستجو مفید باشد، اما در عین حال، افراد و کاربرانی که عبارت مشابه را به قصد دیگری استفاده می‌کنند نیز به عنوان مخاطب در نظر گرفته می‌شوند.

بنابراین، باید کلمات کلیدی خود را با دقت تنظیم کنید تا کاربرانی که از عبارت مورد نظر شما با هدف دیگری استفاده می‌کنند، به اشتباه وارد سایت شما نشوند. این به این معناست که فردی که وارد سایت شما می‌شود اصلا به دنبال خدمات یا محصولات شما نیست ولی چون کلیک انجام شده باید هزینه‌اش را پرداخت کنید.

پنج: اشباع و تورم

میزان هزینه تبلیغات در بهینه سازی موتور جستجو به‌طور پیوسته افزایش یافته است.

هجوم بیشتر تبلیغ کنندگان منجر به تورم قیمت پیشنهادی Google Ads و هزینه هر کلیک شده‌است، این بدان معنی است که با کوچکتر شدن پنجره سود، رقابت فقط شدیدتر خواهد شد. شاید تمایلی نداشته باشید که هر ماه بخش اعظمی از درآمد خود را روی تبلیغات کلیکی هزینه کنید.

شما می‌خواهید برای نگه داشتن تبلیغات کلیکی برای کسب و کار خود، از دست بردن در بودجه شخصی جلوگیری کنید. وقتی نوبت به اجرای یک استراتژی PPC می‌رسد، باید کسب و کار و صنعتی که در آن هستید را در نظر بگیرید. این به شما کمک می‌کند تا در مورد داشتن بودجه و اینکه آیا ارزش اجرای یک کمپین Google Ads را دارد یا خیر، تصمیم درستی بگیرید.

شما باید مطمئن شوید که می‌توانید بودجه ای که برای تجارت شما لازم است را فراهم کنید.

خدمات دیجیتال مارکتینگ با ماهور وب

مباحث مربوط به دیجیتال مارکتینگ و همینطور تبلیغات، در عین سادگی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارند. بنابراین، اگر تصور می‌کنید که زمان یا تخصص لازم برای ورود به این عرصه را ندارید، حتما از خدمات گروه تخصصی ماهور وب کمک بگیرید. برای اطلاع بیشتر می‌توانید به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم