تفاوت لینک فالو و نوفالو در چیست؟ یک نکته طلایی برای در موفقیت سئو

ممکن است افراد تازه وارد در سئو این سوال را داشته باشند که تفاوت لینک فالو و نوفالو چیست. در این زمینه سردرگم شده‌اید؟ جای نگرانی نیست. در این مقاله ما همه چیز را برایتان روشن می‌کنیم.

لینک فالو چست؟

برای درک واقعی آنچه که با لینک فالو و نوفالو در حال انجام است، باید اندکی پیش زمینه در مورد چگونگی کارکرد بیشتر لینک‌ها در حوزه سئو ارائه دهیم. هنگامی که یک صفحه سایت یک لینک ورودی دریافت می‌کند که یک لینک هایپرلینک شده‌است، این صفحه یک افزایش SEO کوچک می‌یابد. هرچه لینک‌های بیشتری داشته باشید، امتیازات بیشتری نیز خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

گوگل این نکات را ذخیره می‌کند. درنظر می‌گیرد که یک صفحه چند لینک ورودی دارد و از چه سایت‌هایی بازدید می‌گیرد. اگر افراد زیادی به صفحه خاصی لینک می‌دهند، باید یک صفحه واقعا خوب باشد!

گوگل برای محاسبه امتیازات مثبت یک لینک، معیاری به نام PageRank ایجاد کرد. بسیاری از افراد جستجوگر SEO از این امتیازات به‌عنوان “Link Juice” یاد می‌کنند. Link Juice ها از طریق سایت‌ها و از طریق لینک‌ها به سایت‌های جدید منتقل می‌شود. هرچه سایت معتبرتر باشد، سایت هایپرلینک شده Link Juice بیشتری دریافت می‌کند. گرفتن لینک از نیویورک تایمز یا یک سایت خبری ایرانی طلای ناب است!

اکنون می‌توانیم لینک فالو را تعریف کنیم:

لینک فالوها، لینک‌هایی هستند که به‌عنوان امتیاز حساب می‌شوند، Link Juice  سئوی سایت‌ را افزایش می‌دهد و رتبه صفحه سایت‌های لینک شده را افزایش می‌دهند. در نتیجه به آن‌ها کمک می‌کنند تا در SERP بالاتر بروند.

لینک نوفالو چیست؟

لینک نوفالو لینکی است که به‌عنوان یک امتیاز به نفع صفحه محسوب نشود، رتبه صفحه را تقویت نکند و به قرارگیری صفحه در نتایج موتورهای جستجو کمک نکند.

لینک‌های نوفالو توسط موتورهای جستجو برچسب “این را حساب نکن” دریافت می‌کنند.

گوگل گزینه لینک نوفالو را در سال ۲۰۰۵ برای وبلاگ نویسان معرفی کرد. تا با افرادی که از کامنت‌گذاری اسپم به امید رتبه‌بندی یرای سایت خود استفاده می‌کردند برخورد شود. از آن زمان، گوگل پیشنهاد کرده‌است هر وب‌سایتی که از پیوندهای پولی استفاده کند مجازات خواهد شد. لینک نوفالو به موتورهای جستجو می‌گوید که  لینک‌هایی که برچسب گذاری می شوند را تأیید نکند.

در مورد Dofollow یا لینک فالو چطور؟

وجود ندارد. اگر لینکی نوفالو نباشد، به طور خودکار لینک فالو است.

Dofollow چیست؟

اصطلاح لینک dofollow برای توصیف لینکی  استفاده می‌شود که از مجوزها عبور می‌کند و در مقابل لینک‌هایی که از مجوزها نمی‌گذرد قرار می‌گیرد.

از نظر فنی، نام درستی نیست و برخی از سئوکاران در این مورد کاملاً سختگیرانه عمل می‌کنند. فقط لینک فالو و لینک نوفالو را تأیید می‌کنند.

بیشتر مطالعه کنید: تنها چک لیست سئو که در سال ۲۰۲۱ به کارتان خواهد آمد!

لینک نوفالو چه ارزشی دارد؟

بهترین نکته در مورد لینک‌های نوفالو شده این است که آن‌ها برای بازدید خوب هستند و بازدید آن‌ها می‌تواند از بازدید لینک فالوها بسیار بیشتر باشد.

چه زمانی باید از لینک‌های نوفالو استفاده کنیم؟

  • صفحه‌هایی که نمی خواهید آن‌ها را تأیید کنید

گاهی اوقات به سادگی باید به وب سایت‌هایی لینک دهید که نمی‌خواهید آن‌ها را تأیید کنید.

  • لینک‌های اسپانسر

خرید لینک فعالیتی است که طبق دستورالعمل‌های گوگل کاملاً ممنوع است.

بنابراین شما نمی‌خواهید توسط گوگل گیر بیفتید، پس نباید به‌طور واضح پیوندهایی را در وب سایت خود بفروشید.

تنها راه، استفاده از یک لینک نوفالو در تمام لینک‌های ارائه شده است.

  • لینک‌های وابسته

این بسیار شبیه به نکته قبلی است. اگرچه پیوندهای وابسته فی نفسه “پیوندهای حمایت شده” نیستند، اما بهترین کار این است که آنها را به شکل لینک‌های نوفالو ارائه کنید.

  • محتوای تولید شده توسط کاربران

هر زمان که بازدید کننده‌ای بتواند لینکی را در وب سایت شما وارد کند (در بیشتر موارد شامل نظرات یا پست های انجمن است) باید به‌صورت لینک نوفالو ارائه شود.

چگونه می توان فهمید لینک نوفالو است؟

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید بررسی کنید لینک فالو است یا نوفالو:

  • کد HTML را بررسی کنید
  • استفاده از یک Extension
  • از ابزار تحلیل بک لینک استفاده کنید

آیا داشتن بک لینک نوفالو بد است؟

همیشه اینطور نیست. البته، از نظر SEO همیشه بهتر است لینک های dofollow را از وب سایت‌های معتبر دریافت کنید.

همیشه این گزینه وجود دارد که با مدیر وب سایت تماس بگیرید و از او سؤال کنید که آیا او می‌تواند لینک نوفالو را حذف کند، به خصوص اگر دلیل مشخصی برای استفاده از آن وجود نداشته باشد.

اما در مورد بک لینک‌های نوفالو زیاد نگران نباشید. آن‌ها طبیعی هستند، ممکن است مزایای اضافه داشته باشند (همان‌طور که در بالا ذکر کردیم) و هرچه سایت شما بیشتر رشد می‌کند، بیشتر و بیشتر از آن‌ها بهره‌ مند خواهید شد.

بیشتر مطالعه کنید: چرا سئو کلاه سفید، کلید طلایی موفقیت شماست؟

لینک فالو یا نوفالو؟ بهترین کار رعایت تعادل است

به یاد داشته باشید، در نهایت شما می‌خواهید سایتی داشته باشید که با لینک فالو و نوفالو متعادل شده باشد. هر دوی آن‌ها جایگاه خود را در استراتژی بازاریابی آنلاین دارند.

خدمات تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ با ماهوروب

همه چیز را به ما بسپارید. برای رونق کسب و کارتان با ماهوروب در تماس باشید و با ما مشورت کنید. با مراجعه به بخش وبلاگ ماهوروب می‌توانید اطلاعات خود درباره دیجیتال مارکتینگ و سئو را تا حد زیادی به‌روزرسانی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم