طراحی سایت فروشگاهی

چرا باید یک سایت فروشگاهی داشته باشیم؟

با داشتن سایت فروشگاهی درآمد خود را افزایش دهید! اگر شما فقط یک فروشگاه دارید اما سایتی برای آن ندارید مطمئن باشید از رقیبان خود عقب هستید، اما نگران نباشید ما در اینجا هستیم که به شما کمک کنیم سایت فروشگاهی خود را طراحی کنید.

امروزه با گسترش اینترنت و فضای مجازی و همچنین دسترسی آسان به اینترنت، خریدهای اینترنتی به طور چشمگیری افزایش یافته است. پس برای ارتقا و پیشرفت کسب و کار خود می توانید شعبه دوم خود را در صفحات گسترده اینترنتی بزنید.

با داشتن سایت فروشگاهی تعطیلی در کارتان وجود ندارد و سایت به صورت ۲۴ ساعته برای مشتریان شما آماده ارائه محصولات می باشد. و همچنین محدودیت های مکانی و زمانی را برای مشتریان شما از بین می برد.

در طراحی سایت فروشگاهی چه نکاتی باید رعایت شود؟

برای داشتن سایت فروشگاهی موفق باید نکاتی را در نظر گرفت.

 • جایگاه فروشگاه اینترنتی بالایی در نتایج جستجو گوگل باید داشته باشید، تا بیشتر دیده شوید و درآمد بالاتری کسب کنید، پس بجز طراحی باید به سئو سایت توجه ویژه شود.
 • امروزه بیشتر کاربران برای سرچ در گوگل از موبایل استفاده می کنند که طراحی موبایل یا ریسپانسیو با سایر طراحی متفاوت است پس برای بازدید بهتر سایت ریسپانسیو را باید انجام داد.
 • باید طراحی سایت هم زیبا باشد و هم کاربری آسانی داشته باشد.
 • طراحی سایت فروشگاهی باید به نحوی باشد که حس امنیت و اعتماد را در خرید به مشتری بدهد و او را مشتری دائم کند.
 • برخورد با مشتری در اولین ملاقات، تاثیر بالایی در جذب مشتری خواهد داشت. این امر درون فروشگاه آنلاین نیز وجود دارد. طراحی وب سایت باید براساس عناصر بصری مناسب، اصول روان شناسی خرید، استراتژی فروش مناسب انجام شود.

فرقی نمیکند که در چه زمینه شغلی در حال فعالیت هستید فروشگاه دارید یا ندارید، برخی فقط فروشگاه اینترنتی دارند و فقط در محیط اینترنتی فعالیت می کنند. باید نکات بالا را مد نظر داشته باشید.

سایت فروشگاهی چه امکاناتی دارد؟

 1. باید سیستم سبد خرید داشته باشد
 2. دسته بندی محصولات برای راحتی مشتریان مهم است.
 3. قابلیت اتصال به انواع درگاه های بانکی
 4. اطلاع از خرید به صورت ایمیل
 5. لیست علاقه مندی ها
 6. امکان نظر دادن برای محصولات
 7. امکان مقایسه محصولات
 8. طراحی سایت ریسپانسیو
 9. روش های خرید و ارسال
 10. مدیریت حساب های بانکی
 11. لیست علاقه مندی ها
 12. برنامه چاپ خودکار سفارش
 13. امکان اعمال تخفیفات
 14. و…

امکانات و ویژگی های سایت فروشگاهی جز اصلی ترین تصمیماتی هست که تاثیر بر روی مشتری می گذارد و می تواند آنها را به مشتری های دائم تبدیل کند. این ویژگی ها عبارتند از:

 • دسترسی آسان و سریع به محصولات
 • ثبت نام کاربران جهت خرید از وب سایت
 • جلب اعتماد مشتریان
 • امکان مقایسه محصولات
 • فعال کردن دیدگاه
 • ویژگی جستجوی محصول داشته باشد

حال برای هر ویژگی بالا توضیحاتی خواهم داد:

دسترسی آسان و سریع به محصولات

سایت فروشگاهی که میزنید کاربر باید براحتی بتواند محتوای محصولات را پیدا کند، اگر دچار سردرگمی شود بر سایت شما اثر منفی می گذارد و کاربر سایت شما را ترک می کند و دیگر وارد سایت شما نمی شود و آمار بازدید سایت کم می شود.

پس سایت باید دارای ساختار استاندارد برای دسته بندی محصول و… باشد.

ثبت نام کاربران جهت خرید از وب سایت

ثبت نام در سایت برای کاربر باید واضح باشد. نباید در ثبت نام اطلاعات را به صورت زیر هم و زیاد بگذارید سعی کنید به صورت مرحله ای اطلاعات را از کاربر بگیرید.

جلب اعتماد مشتریان

در سایت های اینترنتی جلب اعتماد مشتری بسیار اهمیت دارد. در هنگام پرداخت آنلاین از سایت برای افزایش امنیت اطلاعات مشتریان باید از درگاه ssp استفاده کنید.

امکان مقایسه محصولات

با قرار دادن محصولات مشابه در سایت و امکان مقایسه آنها، کاربر براحتی می تواند ویژگی های چند محصول را با هم مقایسه بکند و بهترین را انتخاب کند.

فعال کردن دیدگاه

فعال کردن دیدگاه در طراحی سایت فروشگاهی اهمیت زیادی دارد و دارای مزیت هایی است:

میتوانید از دیدگاه های مشتریان محصولات خود را مورد ارزیابی قرار دهید و با این روش می توانید بفهمید مشتریان آن را پسندیده اند یا خیر و در صورت رضایت اکثریت مشتریان می توانید آن محصول را تکرار کنید.

با فعال بودن قسمت نظرات، مشتریان می توانند مثل بازاریاب برای شما عمل کنند، مشتریان با بیان نظرات خود از محصول خریداری شده، و میزان رضایت خود، مشتریان دیگر می توانند آن نظرات را مشاهده کنند و با محصول آشنایی بیشتری پیدا کنند.

ویژگی جستجوی محصول داشته باشد

اکثر کاربرانی که وارد سایت فروشگاهی می شوند بدنبال آیکون جستجو می گردند تا با زدن محصول خود در آن وقت کمتری را در سایت بگذرانند. پس باید حتما به باکس جستجو توجه ویژه شود و قدرتمند باشد و براحتی قابل نمایش باشد.