اصول اولیه بازاریابی و فروش چیست؟

اگر از اصول اولیه بازاریابی چیزی شنیده‌اید، پس بدانید که آن‌ها همیشه وجود داشته‌اند. نمی‌توان انکار کرد که این اصول اساسی بازاریابی، طرح جامع مدرنی را برای چگونگی راه‌اندازی یک برند موفق ایجاد کرده است.

یک استراتژی عالی بازاریابی، بخشی حیاتی از هر تجارت موفق است. این کار بر روی آنچه می‌خواهید برای تجارت خود به دست آورید متمرکز است. بازاریابی اطلاعات دادن به مردم و نشان دادن دلایل انتخاب محصول و خدمات شما به آن‌ها است.

 بازاریابی مجموعه‌ای از اصول اساسی است که در قلب استراتژی بازاریابی شما قرار دارد.

در این مقاله، شما را با ۷ اصول اولیه بازاریابی و اینکه چگونه می‌توانید از آن‌ها برای آگاهی دادن به کار خود استفاده کنید، آشنا خواهیم کرد.

این اصول اولیه بازاریابی مجموعه‌ای از تاکتیک‌های بازاریابی شناخته شده است که می‌توانید در هر ترکیبی برای جلب رضایت مشتریان در بازار هدف خود استفاده کنید.

این مقاله شامل:

اصول اولیه بازاریابی چیست؟

  1. محصول
  2. قیمت
  3. مکان
  4. تبلیغات
  5. مردم
  6. روند
  7. شواهد فیزیکی

اصول اولیه بازاریابی چیست؟

در حالی که امروزه تفسیرها و کاربردهای زیادی از اصول اولیه بازاریابی وجود دارد، همه چیز با چهار اصل بازاریابی آغاز می‌شود.

این چهار اصل به عنوان ماتریس بازاریابی یا ۴P نامیده می شوند. این چهار اصول اولیه بازاریابی محصول، قیمت، مکان و تبلیغات هستند و با هم کار می‌کنند. از این رو، آن‌ها به عنوان بازاریابی مخلوط نیز شناخته می‌شوند.

بعدها سه اصل دیگر به این چهار اصول اولیه بازاریابی اضافه شد که توسط برخی از شرکت‌ها استفاده می‎‌شود و به عنوان ۷P شناخته می‌شوند. مردم، بسته بندی، شواهد فیزیکی

بیشتر بخوانید: بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چیست؟

قبل از توضیح کامل هر یک از ۷ اصول اولیه بازاریابی، توضیح مختصری درباره هر کدام می‌دهیم.

۱٫ محصول: کالا یا خدماتی که می‌فروشید. آیا نیازها، خواسته‌ها و انتظارات مشتریان شما را برطرف می‌کند؟

۲٫ قیمت: ممکن است آزمون و خطا طول بکشد، اما مهم است که قیمت شیرین خود را پیدا کنید. یا خیلی بالا است و شما مشتری خواهید داشت یا خیلی کم است و شما حاشیه سود خود را کاهش خواهید داد. در نهایت خطر خارج شدن از تجارت را دارید.

۳٫ مکان: کانال‌های توزیع بهینه، یا مکا‌‌‌ن‌ها و راه‌های فروش و تحویل پیشنهاد شما کدامند؟

بیشتر بخوانید: نقطه ضعف‌های فروش اینترنتی در ایران

۴٫ تبلیغات: این همان چیزی است که اکثر افراد وقتی به بازاریابی فکر می کنند به ذهنشان می‌آید. تبلیغ شامل روش‌هایی مانند فروش، تبلیغات، رویدادها و روش‌های دیگر برای ارائه پیشنهادات خود در مقابل بازار هدف است.

۵٫ مردم: افراد در صورت لزوم به “رابط‌های انسانی” اشاره می‌کنند. راهی برای ارتباط مشتریان با افراد واقعی تیم شما در طی مراحل کاری.

۶٫ روند: روند کار از ابتدا تا انتها، از زمانی که اولین بار نام تجاری شما را کشف می‌کنند تا زمانی که محصول یا خدمات خود را دریافت می‌کنند، چقدر روان است؟ چگونه می‌توانید آن را راحت و روان کنید؟

۷٫ شواهد فیزیکی: در حالی که یک کسب و کار، محصول اقلام فیزیکی را به فروش می‌رساند، یک تجارت مبتنی بر خدمات دارای شاخص‌های فیزیکی دیگری از مارک و پیشنهادات خود مانند وب سایت، بروشورها و کارت‌های بازرگانی است. چقدر این موارد در تصویر و تبلیغات کلی برند شما نقش دارند؟

اصول اولیه بازاریابی و فروش:

محصول

محصول به آنچه که شما می‌فروشید اشاره دارد، از جمله تمام ویژگی‌ها، مزایا و مزایایی که مشتریان شما می‌توانند از خرید کالاها یا خدمات شما بهره مند شوند. هنگام بازاریابی محصول خود، باید در مورد ویژگی‌ها و مزایای اصلی مشتریان مورد نظر یا نیاز خود فکر کنید.

قیمت

این به استراتژی قیمت‌گذاری شما برای محصولات و خدمات و چگونگی تأثیر آن بر مشتریان شما اشاره دارد. شما باید مشخص کنید که مشتریان چقدر آماده پرداخت هستند. چه مقدار برای تأمین هزینه‌های اضافی، حاشیه سود و روش‌های پرداخت و سایر هزینه‌ها نیاز دارید. برای جذب مشتری و حفظ مزیت رقابتی خود، احتمال تخفیف و قیمت‌گذاری فصلی را نیز در نظر بگیرید.

تبلیغات

این‌ها فعالیت‌های تبلیغاتی است که شما برای آگاهی مشتریان از محصولات و خدمات خود از جمله تبلیغات، تاکتیک‌های فروش، تبلیغات و بازاریابی مستقیم استفاده می‌کنید. به طور کلی از این روش‌ها به‌عنوان تاکتیک‌های بازاریابی یاد می‌شود.

بیشتر بخوانید: آیا تبلیغات کلیکی واقعا ارزشش را دارد؟ مزایا و معایب تبلیغات کلیکی یا PPC

مکان

مکان محلی است که محصولات و خدمات شما دیده ، ساخته ، فروش یا توزیع می شود. دسترسی مشتریان به محصولات شما کلیدی است و اطمینان از اینکه مشتریان می‌توانند شما را پیدا کنند مهم است.

شما می‌توانید با طراحی فضای خرده فروشی و استفاده از تکنیک‌های مؤثر بازرگانی بصری، خود را از رقابت جدا کنید. اگر مشاغل خرده فروشی نیستید، مکان هنوز قسمت مهمی از بازاریابی شماست. ممکن است مشتریان شما نیاز به یک چرخش تحویل سریع داشته باشند یا بخواهند محصولات تولید داخل را خریداری کنند.

اگر شغل جدیدی را شروع می‌کنید، یافتن مکان مناسب کسب و کار تاکتیک اصلی بازاریابی خواهد بود.

مردم

افراد به کارمندان و فروشندگانی مراجعه می‌کنند که برای کسب و کار شما کار می‌کنند، از جمله خود شما.

هنگامی که خدمات عالی به مشتری ارائه می‌دهید، تجربه مثبتی را برای مشتریان خود ایجاد می‌کنید و با این کار برند خود را برای آن‌ها به بازار عرضه می‌کنید. به نوبه خود، مشتریان موجود ممکن است در مورد خدمات عالی شما صحبت کنند و شما می‌توانید برنده شوید.

با جذب افراد مناسب، آموزش کارکنان خود برای توسعه مهارت‌هایشان و حفظ نیروهای خوب، به کسب و کار خود یک مزیت رقابتی بدهید.

روند

روند به فرآیندهای مربوط به ارائه محصولات و خدمات شما به مشتری مربوط می‌شود.

داشتن یک فرآیند خوب به شما اطمینان می‌دهد:

به طور مكرر همان استاندارد خدمات را به مشتريان خود ارائه دهيد.

با افزایش کارآیی در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

شواهد فیزیکی

شواهد فیزیکی به هر آنچه مشتریان شما هنگام تعامل با تجارت شما می‌بینند اشاره دارد. این شامل:

محیط فیزیکی محل ارائه محصول یا خدمات

طرح یا طراحی داخلی

بسته‌بندی شما

برند تجاری شما

شواهد فیزیکی همچنین می‌تواند به پرسنل شما و نحوه لباس پوشیدن و عملکرد آن‌ها اشاره کند.

در نظر بگیرید که چگونه طرح، وسایل و نشانه‌های فروشگاه شما می‌تواند برند شما را بسازد و فروش شما را افزایش دهد

اصول اولیه بازاریابی را به موفقیت برند خود تبدیل کنید

این اصول اولیه بازاریابی به صورت گسترده طراحی شده‌اند که می‌توانند مثبت و منفی باشند.

اگرچه ممکن است صد در صد برای تجارت قرن بیست و یکم شما قابل استفاده نباشد، اما تردیدی نداریم که ایده‌ها و مفاهیم مختلفی برای اطمینان از اینکه کسب و کار شما از سطح رقابت بازار بالاتر می‌رود وجود دارد.

اگر به دنبال راه‌اندازی کسب و کار جدیدی هستید، وقت بگذارید و به هفت اصل بازاریابی و اینکه چگونه می‌توانید آن‌ها را در مدل کسب و کار خود اعمال کنید، فکر کنید.

حتی اگر از قبل کسب و کاری داشته باشید، خیلی دیر نیست که ببینید جایی برای پیشرفت دارید. در حقیقت، موفق‌ترین برندهای جهان هرگز به این خواب نمی روند. آن‌ها همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود هستند، زیرا دنیای تجارت به طور مداوم در حال تغییر است.

خدمات بازاریابی ماهور وب

شما کدام گزینه را در موفقیت کسب و کارتان مؤثر می‌دانید؟ نظرتان را با ما درمیان بگذارید. مقالات ما را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم