چرا بمباران کلمات کلیدی یا Keyword Stuffing کار اشتباهی است؟

وقتی می‌خواهید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید، استفاده از میانبرها وسوسه انگیز است. ممکن است بخواهید تاکتیک‌هایی را امتحان کنید که روند را تسریع کرده و به شما کمک کند تا سریعتربه رتبه بالاتر دست پیدا کنید. اما میانبرها و روش‌های سئو کلاه سیاه مانند پر کردن محتوا با keyword stuffing یا بمباران کلمات کلیدی به شما کمکی نمی‌کنند.

استفاده از این روش‌ها ممکن است واقعاً به شما آسیب برسانند.

بیشتر بخوانید: سئو کلاه سیاه، خطری که سایت شما را تهدید می‌کند

بمباران کلمات کلیدی چیست؟

Keyword stuffing یا بمباران کلمات کلیدی زمانی است که یک صفحه وب، کل محتوا و متن را با کلماتی همانند عنوان متن مورد نظر پر می‌کند. به امید اینکه در موتورهای جستجو رتبه بالاتری برای آن عبارت داشته باشد. این روش گرچه به اندازه چند سال پیش محبوب نیست، اما هنوز هم توسط برخی برندها استفاده می‌شود تا بتوانند قابلیت جستجو را افزایش دهند.

انواع بمباران کلمات کلیدی قابل مشاهده عبارتند از:

  • تکرار بی‌مورد کلمات یا عبارات
  • افزودن کلماتی که خارج از زمینه هستند
  • درج بلوک‌های همان کلمه کلیدی
  • استفاده از کلمات کلیدی که مربوط به موضوع صفحه نیستند

اگرچه بمباران کلمات کلیدی ممکن است برندها را به این فکر بیندازد که می‌توانند موتورهای جستجو را فریب دهند تا به آن‌ها امتیاز بالاتری بدهند، اما این ترفند می‌تواند منجر به رتبه بندی پایین‌تری برای یک وب سایت شود.

چرا keyword stuffing برای وب سایت شما بد است؟

هدف محتوای وب سایت شما باید آموزش، خدمت و تعامل خوانندگان شما باشد. وقتی صفحات خود را با کلمات کلیدی پر می‌کنید، دیگر قادر به تحقق این هدف نیستید. نوشتن برای خوانندگان را متوقف ‌کنید. نوشتن برای موتورهای جستجو را شروع می‌کنید. این یک تجربه نامطلوب برای مخاطبان شما ایجاد می‌کند. احتمالاً کاربران را از صفحه شما دور می‌کند، میزان سودمندی محتوای شما را کاهش می‌‌دهد. مشتریان بالقوه را از کسب و کار شما دور می‌سازد.

اگرچه ممکن است فکر کنید بمباران صفحه خود با کلمات کلیدی افراد بیشتری را به سمت سایت شما سوق می‌دهد، اما در واقع می‌تواند برعکس باشد.

Keyword stuffing یا همان بمباران کلمات کلیدی توسط موتورهای جستجو بسیار محکوم شده است. این فعالیت می‌تواند منجر به مجازات شود. به عبارت دیگر، اگر صفحه خود را با کلمات کلیدی بی مورد پرکنید، شانس شما برای رتبه بندی بالاتر را به شدت کاهش می‌یابد. حتی ممکن است با مجازات گوگل مواجه شوید. یا صفحه شما را از صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) حذف کند.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی به روش صحیح

برای کمک به رتبه‌بندی یک صفحه وب برای یک کلمه کلیدی خاص، به جای “پر کردن” محتوا با کلمه کلیدی، روی “بهینه سازی” کلمه کلیدی تمرکز کنید. از اصطلاح مورد نظر در موقعیت‌های مناسب استفاده کنید. همانطور که در دستورالعمل‌های گوگل توضیح داده شده است، بر ایجاد محتوای مفید و غنی از اطلاعات، که از کلمات کلیدی به طور مناسب در متن استفاده می‌کند تمرکز کنید.

برای ارتقا کیفیت محتوا با استفاده از کلمات کلیدی می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱٫ به هر صفحه یک کلمه کلیدی اصلی اختصاص دهید

برای شروع سئو برای یک صفحه وب، ابتدا یک کلمه کلیدی را به‌عنوان هدف انتخاب کنید. کلمه کلیدی باید عبارتی مربوط به موضوع باشد و با محتوا مرتبط باشد. این عبارت باید یک کلمه کلیدی محبوب و کم رقابت برای بهبود شانس شما دررتبه‌بندی صفحات جستجو برای این عبارت باشد.

هنگامی که از یک کلمه کلیدی هدفمند در یک صفحه وب استفاده کردید، آن را به عنوان عبارت اصلی برای سایر صفحات سایت خود اختصاص ندهید. هر صفحه از سایت که شما می‌خواهید در جستجو رتبه بندی شود، باید کلمه کلیدی منحصر به فرد خود را داشته باشد. این باعث می‌شود صفحات محتوای شما با یکدیگر رقابت نکنند. همینطور پیامی واضح در مورد اینکه هر یک از مطالب درباره چیست به موتورهای جستجوگر می‌فرستد.

۲٫ بیش از ۳۰۰ کلمه بنویسید

برای تشویق موتورهای جستجو برای رتبه بندی یک صفحه برای یک کلمه کلیدی هدفمند، ۳۰۰ کلمه یا بیشتر در صفحه بنویسید. موتورهای جستجو قصد دارند مرتبط‌ترین و مفیدترین اطلاعات موجود را در اختیار کاربران قرار دهند.

۳٫ از تراکم کلمات کلیدی اصلی مناسب، در نسخه استفاده کنید

هنگام نوشتن، از کلمه کلیدی هدف خود در کل مطالب استفاده کنید اما بیش از حد آن را به کار نبرید. این عبارت را فقط در جایی قرار دهید که طبیعی و مرتبط باشد. تراکم کلمه کلیدی خود را زیر ۲٪ نگه دارید تا در دستورالعمل‌های بهترین روش‌های جستجوگرها باشید.

بیشتر مطالعه کنید: سئو تکنیکال چیست؟ ۷ موردی که باید در سایت بهینه باشد

۴٫ کلمات کلیدی ثانویه و مترادف‌های طولانی را در نسخه اضافه کنید

روش دیگر برای اینکه به موتورهای جستجو بگویید صفحه شما با کلمه کلیدی اصلی مرتبط است، استفاده از کلمات کلیدی ثانویه در صفحه است. جستجوگرهای موتور جستجو برای رتبه‌بندی صفحات وب، از اصطلاحات و عبارات دیگر در یک صفحه نیز استفاده می‌کنند. بنابراین در نسخه خود، از کلمات کلیدی ثانویه و مترادف‌های طولانی استفاده کنید. به این ترتیب محتوای شما تقویت می‌شود و به جستجوگرها کمک می‌کند تا صفحه شما را رتبه بندی کنند.

همچنین استفاده از مترادف‌های کلمات کلیدی می‌تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا موقعیت‌هایی را در محتوای شما شناسایی کنند تا به سؤالات پاسخ دهند. این امر به شما این امکان را می‌دهد که محتوای خود را در بخش ” همچنین مردم می‌پرسند” گوگل نشان دهید.

۵٫ کلمات کلیدی را در موقعیت‌های مناسب صفحه خود قرار دهید

هنگامی که یک صفحه را برای یک کلمه کلیدی بهینه سازی می‌کنید، موضوع فقط این نیست که کلمه کلیدی را در کجای متن خود قرار می‌دهید، بلکه در مورد چگونگی استفاده از کلمه کلیدی در صفحه هم هست. برای بهینه سازی کامل یک صفحه، یک بار از کلمه کلیدی در مکان‌های زیر استفاده کنید:

  • عنوان صفحه
  • تیتر اصلی یا عنوان فرعی
  • توضیحات متن
  • حداقل یک تصویر
  • پاراگراف اول
  • نزدیک به بخش نتیجه گیری

برخلاف keyword stuffing ، این روش‌های بهینه سازی کلمات کلیدی، سیگنال‌های مثبتی به موتورهای جستجو ارسال می‌کنند. توجه آن‌ها را در دراز مدت به صفحه شما جلب و رتبه بندی می‌کند.

۶٫ سئوی سایت خود را بررسی کنید

حتی اگر برای ایجاد یک پست بهینه سازی شده برای کلمات کلیدی از یک چک لیست استفاده کنید، باز هم فراموش کردن یا نادیده گرفتن جذابیت صفحه شما، برای موتورهای جستجو آسان است.

و کلام آخر

۷٫ استراتژی کلمه کلیدی خود و در نتیجه رتبه بندی خود را بهبود ببخشید.

همانطور که می‌بینید، تنها انتخاب یک کلمه کلیدی کافی نیست. آن را بارها و بارها در نسخه خود تکرار کنید با این امید که رتبه بندی را در SERP شروع کنید. شما برای بهینه سازی محتوای خود و در اختیار قرار دادن صفحات خود برای رتبه بندی بالاتر از رقبای خود، به تحقیق و استراتژی نیاز دارید.

برای جلوگیری از keyword stuffing و بهبود استراتژی SEO خود به روش‌های صحیح، از نکات این پست استفاده کنید.

خدمات دیجیتال مارکتینگ ماهور وب

برای دریافت راهنمایی بیشتر و گرفتن خدمات مربوط به دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا، طراحی سایت و سئو، با ما در تماس باشید. در بخش وبلاگ ماهوروب می‌توانید مطالب بیشتری درباره دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم