ترافیک ارگانیک چیست؟ چرا برای ترافیک ارگانیک سر و دست می‌شکنند؟

برای کسانی که در مباحث سئو یا دیجیتال مارکتینگ مبندی هستند، اصطلاحاتی چون ترافیک ارگانیک، ترافیک پرداخت‌شده و ترافیک مستقیم می‌تواند گیج‌کننده باشد اما با یک توضیح ساده همه چیز حل می‌شود.

در این مقاله، شما خواهید آموخت که ترافیک ارگانیک چیست؟ چرا ترافیک ارگانیک مهمترین شکل از ترافیکی است که می‌توانید در وب سایت خود داشته باشید؟ همچینن، چرا ترافیک ارگانیک بهترین روش‌ برای افزایش میزان ترافیک وب‌سایت شماست؟

ترافیک ارگانیک چیست؟

ترافیک ارگانیک در نتایج جستجویی که کاربران در موتورهای جستجو مانند Google ، Yahoo یا Bing انجام می‌دهند، به دست می‌آید. ترافیک ارگانیک ترافیک رایگان است، این همان چیزی است که بیشتر صاحبان وب سایت می‌خواهند. ترافیک ارگانیک نقطه متضاد ترافیک پولی است.

پیش به سوی افزایش ترافیک ارگانیک

ساده‌ترین راه برای افزایش بازدید ارگانیک وب سایت شما، انتشار منظم محتوای با کیفیت و مرتبط در وبلاگ خود است. با این حال، این تنها یکی از استراتژی‌هایی است که برای به دست آوردن بازدیدکنندگان جدید استفاده می‌شود. شاخه‌ای از بازاریابی آنلاین که مستقیماً بر بهبود ترافیک ارگانیک تمرکز دارد، SEO  نامیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

هنگامی که کاربران در موتور جستجو یک عبارت را تایپ می‌کنند، با مجموعه‌ای از نتایج شامل صفحات ارگانیک و مجموعه‌ای از تبلیغات (با نشانگر Ad) مواجه می‌شوند.

هنگامی که یک کاربر بر روی هر یک از نتایج ارگانیک کلیک می‌کند و از یک وب سایت بازدید می‌کند، این در ابزارهای تجزیه و تحلیل به عنوان ترافیک جستجوی ارگانیک ثبت می‌شود.

چرا ترافیک ارگانیک مهم است؟

ترافیک ارگانیک به چند دلیل اساسی مهم است. می‌توانید مطمئن باشید که ترافیک ارگانیک از افراد واقعی ناشی می‌شود. این بدان معنی است که بازدیدکنندگانی که به سایت شما می‌آیند، افراد واقعی هستند، مشتریان بالقوه‌ای که به دنبال راه حل، محصول یا خدمات برای مشکلی هستند که ممکن است داشته باشند.

با ترافیک پرداخت شده، خطر دریافت کلیک و بازدید از منابع دیگر مانند ماشین‌های خودکار و ربات‌ها بیشتر است. به عبارت دیگر، هیچ تفاوتی در تجزیه و تحلیل سایت شما ایجاد نمی‌کند و منجر به رشد نمی‌شود. با این حساب، شما ترجیح می‌دهید با استفاده از روش‌های مختلف جستجوگرها، ترافیک ارگانیک داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آیا تبلیغات کلیکی واقعا ارزشش را دارد؟ مزایا و معایب تبلیغات کلیکی یا PPC

راز جادویی ترافیک ارگانیک

علاوه بر این، ترافیک ارگانیک منجر به رتبه‌بندی دائمی‌تری در صفحات نتایج موتور جستجو یا SERP می‌شود. اگر وب سایت خود را از طریق تکنیک‌های طبیعی و ارگانیک رتبه‌بندی کنید، محبوبیت شما فقط می‌تواند با گذشت زمان افزایش یابد. یعنی کسب و کار شما به راحتی رتبه بالایی را در موتورهای جستجو کسب نمی‌کند.

کاربرانی که در موتور جستجو یک سؤال را تایپ می‌کنند، هدف بسیار خاصی دارند و اگر بتوانید راه حل یا پاسخی برای سؤال آن‌ها ارائه دهید، به احتمال زیاد مشتری جدید یا دنبال‌کننده جدیدی خواهید یافت. علاوه بر موارد گفته شده، ترافیک ارگانیک مهم است زیرا اعتبار وب سایت را افزایش می‌دهد و این یک امتیاز مثبت است.

کاربران به گوگل اعتماد دارند و وب سایت هایی که از نظر ارگانیک در رتبه‌های برتر گوگل قرار دارند مورد اعتماد کاربران هستند.

چگونه ترافیک ارگانیک را افزایش دهیم؟

همه ما خواهان بازدید ارگانیک بیشتری از سایت‌هایی هستیم که آن‌ها را مدیریت می‌کنیم. خواه در مورد فروشگاه‌های آنلاین و یا سایت‌های ارائه خدمات صحبت کنیم. در هر مورد، حجم بیشتری از ترافیک مربوطه در افزایش تعداد سفارشات، گردش مالی یا درآمد حاصل از تبلیغات منعکس می‌شود.

  • SEO  را در ذهن داشته باشید

مزیت اصلی سئو این است که نتایج دائمی ارائه می‌دهد. به جای اینکه تلاش خود را برای تبلیغات در سراسر اینترنت صرف کنید، بهتر است سایت خود را برای ربات‌های موتور جستجو که در صفحات وب شما پرسه می‌زنند تنظیم کنید.

یک نکته اساسی که باید به دنبال آن بود، انتخاب کلمات کلیدی است، انتخاب آن‌ها با حجم جستجوی کلمات کلیدی. به شرطی که تعادل بین کلمات پر جستجو و کلمات کم رقابت را حفظ کنید، به شما در رشد ارگانیک در موتورهای جستجو کمک می‌کنند.

  • برای سایت یا فروشگاه آنلاین خود یک وبلاگ ایجاد کنید

اگر فروشگاه آنلاین شما وبلاگ فعالی ندارد، باید یک وبلاگ برای سایت خود ایجاد کنید. وبلاگ‌نویسی یک روش بسیار مؤثر برای جذب مخاطب و ایجاد ترافیک ارگانیک بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر برای تجارت شما است. چرا؟ زیرا به سئو کمک می‌کند.

با پیوند دادن وبلاگ و فروشگاه آنلاین، Google  شما را شناسایی می‌کند و جایگاه بهتری در نتایج جستجو به شما می‌دهد.

یک مقاله با کیفیت در وبلاگ داستان‌هایی را بیان می‌کند که بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده و آنها را به مصرف کننده تبدیل می‌کند و احتمال تعامل را افزایش می‌دهد.

  • در شبکه های اجتماعی فعال باشید!

گفته می‌شود اگر در شبکه‌های اجتماعی حضور نداشته باشید، وجود ندارید. برای کسب و کار شما، محتوای با کیفیت در سایت و وبلاگ مهم است، اما شما همچنین به بک لینک و شبکه‌های اجتماعی هم نیاز خواهید داشت. انتشار پست وبلاگ خود در شبکه‌های اجتماعی، سیگنال‌هایی به گوگل ارسال می‌کند که می‌تواند در گرفتن رتبه‌های بهتر کمک کند.

  • از طراحی غافل نشوید!

اولین تجربه کاربر از سایت تاثیر زیادی روی نرخ بازگشت دارد. اغلب، نرخ بازگشت یا همان نرخ پرش بالا به دلیل فرندلی نبودن رابط وب است. به عبارت دیگر، اگر در سایتی منوی اصلی را پیدا نکنیم و مورد حمله بهمن‌های پاپ آپ قرار بگیریم، احتمالا حوصله جستجوی نیازهای خود را نخواهیم داشت.

  • پاراگراف اول و عناوین

به عنوان یک عامل رتبه بندی، پاراگراف اول و عناوین مهم هستند. تمام عناصر موجود در صفحه با توجه به کلمات کلیدی بهینه شده‌اند.

پاراگراف اول باید شامل کلمات کلیدی مهم باشد و توضیح دهد که کاربر در مقاله چه چیزی پیدا خواهد کرد. اگر کاربری در عرض ۱۰-۱۵ ثانیه اسکرول صفحه، آنچه را که نیاز دارد پیدا نکند، به احتمال زیاد صفحه را می‌بندد.

  • تصاویر بهینه شده

به نظر شما تصاویر در تجارت الکترونیک چقدر مهم است؟ آیا اگر محصولی را نبینید که به چه شکل است، می‌خرید؟

اکثریت قریب به اتفاق سایت‌های تجارت الکترونیک از عکس‌های مشابه تهیه کنندگان استفاده می‌کنند. اگر این تصاویر واقعا مهم هستند، ارزش سرمایه‌گذاری را داشته باشند.  تنظیم متن مناسب برای تصاویر با استفاده از کلمات کلیدی اصلی، اگر می‌خواهید یک وب سایت بهینه سازی شده داشته باشید ضروری است.

  • محتوایی را که کاربران می خواهند بخوانند منتشر کنید

یکی از ویژگی‌های کاربرانی که از موتور جستجو برای جستجوی اطلاعات استفاده می‌کنند این است که آن‌ها هدف بسیار خاصی دارند. وظیفه شما این است که با ارائه اطلاعات صحیح به آن‌ها، قصد آنها را برآورده کنید. برای این کار باید تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود انجام دهید و متوجه شوید که کدام کلمات کلیدی را در محتوای خود هدف قرار دهید.

برای اینکه یک صفحه شانس رتبه‌بندی ارگانیک در موتورهای جستجو را داشته باشد، باید یک کلمه کلیدی خاص را هدف قرار دهد. صفحاتی که چندین کلمه کلیدی را هدف قرار داده‌اند یا اصلاً کلمات کلیدی ندارند، بسیار بعید است که ترافیک ارگانیک دریافت کنند.

  • کلمات کلیدی مرتبط / اصطلاحات جستجو را در عنوان صفحه خود بگنجانید

عنوان صفحه یکی از مهمترین عوامل SEO است. این عنوان توسط موتورهای جستجو استفاده می‌شود تا ایده‌ای راجع به یک صفحه داشته باشد. همچنین عنوان سئو برای این است که در نتایج جستجو نشان داده می‌شود. یک عنوان صفحه خوب شامل عباراتی است که کاربران می‌توانند تشخیص دهند. این عنوان، کاربران را تشویق می‌کند روی آن کلیک کنند و از وب سایت شما بازدید کنند.

خدمات دیجیتال مارکتینگ با ماهور وب

ماهور وب در کنار شماست تا در رونق بخشیدن کسب‌و‌کار شما همراهیتان کند. می‌توانید همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا را در بخش وبلاگ سایت بخوانید. همچنین، برای اطلاعات بیشتر از خدمات ماهور وب به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست تماس

!لطفا اطلاعات خود را وارد کنید

الان در دفتر هستیم!

با ما تماس بگیرید

شماره تماس

پست الکترونیکی

09011892750

درخواست خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم